100 bin çocuk liseye gitmiyor

  • Giriş : 21.06.2006 / 00:00:00

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Küçük, kentte 100 bin civarında ortaöğretim öğrencisinin bulunduğunu ve çeşitli nedenlerle liseye devam etmediğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tatil döneminde öğretmenlerin de desteğiyle daha fazla ortaöğretim öğrencisini okula kazandırmaya çalışacaklarını bildiren Küçük, "Ancak Şanlıurfa'da aileler çeşitli nedenlerle ilköğretimden sonra çocuklarını okula göndermiyor ya da öğrenciler çeşitli nedenlerden dolayı ortaöğretime devam etmiyor." dedi.

Şanlıurfa'da çeşitli liselerde okuyan 40 bin civarında da öğrencinin bulunduğunu aktaran Küçük, amaçlarının kentte bulunan derslik ihtiyacını gidererek ortaöğretime devam etmeyen öğrencileri de okula kazandırmak olduğunu söyledi.

Hayırseverlerin desteği, mevcut ödenekler ve öğretmenlerin maaş protokolleri karşılığı bankalardan alınan hibeyle 5 yeni lise yapımına başladıklarını vurgulayan Küçük, Türkiye'de en çok öğrenci artışının yaşandığı ve en fazla derslik ihtiyacının olduğu kentlerden birinin Şanlıurfa olduğuna işaret etti.

Küçük, " Aslında Şanlıurfa'da 100 bin civarında ortaöğretim çağında öğrenci var. Ancak bunların 40 bini liseye devam ediyor. Amacımız yeni dersliklerin faaliyete girmesiyle bu öğrencilerin de okullaşmasını sağlamak.'' şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious