100 bin dolar rüşvet alırken yakalandı

  • Giriş : 22.05.2006 / 00:00:00

ABD Temsilciler Meclisi’nin Demokrat Partili üyelerinden William Jefferson’ın, bir telekomünikasyon şirketinin yöneticisinden 100 bin dolar rüşvet alırken yakalandığı ve bu işlemin video ve ses kaydıyla da tespit edildiği açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

ABD Kongresi’ni ilgilendiren ve üst düzeyde bir Nijeryalı yetkilinin adının da karıştığı son yılların en ilginç rüşvet vakası, yeni açıklanan adli kayıtlara göre söyle cereyan etti:Siyah milletvekili Jefferson, Nijerya’daki bir ihalenin rüşvet yoluyla bir Amerikan telekomünikasyon şirketine kazandırılması karşılığında, bu firmadan, Nijeryalı bir yetkiliye verilecek paranın da dahil olduğu 100 bin dolar istedi.

Durumu Federal Soruşturma Bürosu’na (FBI) bildiren şirketin kadın yöneticisi, üzerine gizli bir mikrofon takıldıktan sonra, Washington yakınında bir otelde buluştuğu milletvekili Jefferson’a 100’er dolarlık banknotlardan oluşan bu parayı bir çanta içinde verdi. Buluşma, FBI ajanlarınca videoya da çekildi.Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious