100 bin Fenerli dava açıyor

  • Giriş : 29.11.2006 / 00:00:00

Sarı lacivertliler harekete geçti, Cihan Oskay'a dava açılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başkan Aziz Yıldırım’ın, "Cihan Oskay’la mahkemede hesaplaşacağız. Tüm Fenerbahçeliler’in de müdahil olmalarını istiyorum" çağrısı üzerine harekete geçen sarı lacivertliler, Oskay’a dava açacak.

FENERBAHÇE camiası, Cihan Oskay’ın şike ve teşvik iddiaları sonrası kenetlendi... Kulüp başkanı Aziz Yıldırım’ın dün gazetemizde yer alan, "Cihan Oskay’la mahkemede hesaplaşacağız. Bütün Fenerbahçeliler’in, açacağımız davaya müdahil olmaları için çağrı yapacağım" şeklindeki açıklamalarının ardından, binlerce sarı lacivertli taraftar kolları sıvadı. 100 bin civarında Fenerbahçe taraftarının, kulüplerinin adını lekelediği için, Cihan Oskay’a tazminat davası açacağı belirtildi.

Antu.com’dan kampanya

Sarı lacivertli camianın önde gelen taraftar grubu ’antu.com’ da "Asrın Sivil Toplum Hareketi Başlıyor" sloganlı bir kampanya başlatarak, Cihan Oskay aleyhine dava açmak için Fenerbahçeli avukatları göreve çağırdı. Antu.com’dan yayınlanan bildiride, "İftiralar havada kalmayacak. Tüm taraftarlarımız bu konuda gerekli hukuki ve demokratik hakkını kullanarak dava açmaya hazırlanıyorlar. Bu konuda tüm Fenerbahçeli avukatların desteğine ihtiyacımız var" denildi.

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Murat Özaydınlı da, ortaya atılan şike iddialarının ’organize çete’ işi olduğunu söyledi. Özaydınlı, "Bu iddialar organize çetenin işi. Bu çetenin içinde kimlerin olduğunu tahmin ediyoruz. Verildiği iddia edilen paralar var. Aziz Yıldırım verse verse bahşiş verir" dedi. Murat Özaydınlı, çetenin maksadının Fenerbahçe’yi 100. yılında karalamak olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:

Tepkimiz sertleşecek

"Fenerbahçe’nin 100. yılında güneşi balçıkla sıvıyorlar. Bizi üzen, organize suç örgütüne alet olanlar var. Bu yaptıklarının semeresini çekeceklerdir. Fenerbahçe dünyanın en büyük camialarından biri. Çetenin elemanları organize suç işliyorlar. Bu tip iddialara giderek sertleşen şekilde tepki göstereceğiz. Bu kadar basit olamaz. Gün gün takip edeceğiz. Gerçek sporseverler de aynı şekilde bu tür iddialara tepki gösterecektir"

Özaydınlı, şampiyonluğun alınacağı yönündeki iddialar konusunda ise "Böyle şey olur mu? Bu tip şeylere girmeyeceğim" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious