100 bin $'dan 48 milyon $'a

  • Giriş : 12.07.2006 / 00:00:00

G.Saray'ın 100 bin dolar için elinden kaçırdığı Ribery, Dünya Kupası'yla fiyatını patlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kaçan Balina

100 bin doları zamanında ödenmediği için G.Saray'dan kaçan Ribery, Avrupa'nın en pahalı oyuncuları arasına giriyor. R.Madrid, genç yıldız için Marsilya'ya 37.5 milyon euro teklif etti.

Geçtiğimiz sezonun başında 100 bin dolarlık taksiti zamanında ödenmediği için Galatasaray'dan ayrılıp Marsilya'ya giden Franck Ribery, Avrupa transfer borsasının en önemli futbolcusu durumuna geldi. Lyon, Arsenal ve Bayern Münih'in ilgilendiği genç yıldız için Real Madrid, 37.5 milyon euro'luk (yaklaşık 75 milyon YTL) rekor bir teklif sundu. İngiliz Guardian gazetesi, bu teklif sonrasında Arsenal-Ribery flörtünün, 'imkansız aşk'a dönüşmek üzere olduğunu yazdı. Dünya Kupası sırasında Marsilya'nın kapısını çalan Arsenal, Ribery için mavi-beyazlı kulübe 14.5 milyon euro önermiş, böylelikle Manchester'ın 13 milyon euro'luk teklifine karşı avantaj yakalamıştı.

GİDERSE 6 YILDA 7. TRANSFER

Ancak keseyi en çok açan Real Madrid oldu ve Marsilya'nın nazını kırabilmek için tam tamına 37.5 milyon euro'yu gözden çıkardı. Bu hamle, "Real'in yeni başkanı Calderon, Avrupa'nın en gözde gencini kadrosuna katarak şov yapmak istiyor" şeklinde yorumlandı. Daha önce genç oyuncuyla ilgilenen kulüplere, "Ribery'nin fiyatı yok. O, bu yıl kadromuzun en önemli oyuncusu olacak" diyen Marsilya'nın, bu başdöndürücü teklif karşısında tavrını değiştirmesi bekleniyor. 2001'de Fransa 3.Ligi'nde forma giyen Ribery, Real Madrid'e imza atarsa 6 yılda 7. transferini yapmış olacak.

G.SARAY KAZANACAK MI?

Bu transferin gerçekleşmesi durumunda G.Saray'ın eline para geçip geçmeyeceği ise bir başka merak konusu. Ribery, Marsilya'ya gittiğinde Başkan Özhan Canaydın, "Bizle masaya oturmak istiyorlar ama kabul etmiyoruz. Ribery paşa paşa geri dönecek" demişti. Ancak ilerleyen zaman içinde sarı-kırmızılı kulübün çabaları sonuçsuz kalmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious