100 kişi DSP'den istifa etti

100 kişi DSP'den istifa etti.6830
  • Giriş : 18.02.2009 / 14:57:00

Eskişehir'de, aralarında eski Merkez İlçe Başkanı Rıdvan Atan ve İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet İlhan'ın da bulunduğu 100'e yakın DSP'li, aday listelerine tepki göstererek istifa ettiklerini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DSP İl Başkanlığı binası önünde toplanan grup adına açıklama yapan DSP İl Genel Meclis Üyesi Mehmet İlhan, seçim Kuruluna teslim edilen listede yer alan belediye, il genel meclisi ve belediye meclis üyesi adaylarına bakıldığında, partinin adına yakışır değerlendirme yapılmadığını gördüklerini savundu.

Yıllarca DSP bayrağı altında hizmet etmenin gururunu yaşadıklarını ifade eden Erol, şöyle konuştu:

''Ama ne yazık ki son zamanlarda başvuruların partiye değil, belediye başkanına yapılması gerektiğini, partiye hizmet etmenin, partili olmanın bir değer olmadığı, kişilere kulluk ve yalakalık yapmanın yeterli olduğu, dağdan gelenin bağdakini kovduğu tam bir örnek olarak görülmektedir.''

Açıklamanın ardından eski DSP Merkez İlçe Başkanı Rıdvan Atan, bir grup partiliyle İl Başkanlığı binasına çıkarak istifa dilekçelerini, partide bulunan İl Genel Meclis üyesi Yıldız Yavaş'a teslim etti. Bu sırada Atan ve Yavaş arasında tartışma çıktı.

Tartışmanın büyümesi üzerine İl Genel Meclis Üyesi Yavaş, sinir krizi geçirerek bağırmaya başladı ve İl Başkanının odasına girdi. Yavaş'ı partililer sakinleştirmeye çalıştı.

Rıdvan Atan ve bir grup partili, ''gösteri bitti artık çıkın'' diyen sekretere tepki gösterdikten sonra binayı terk etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*