100 kişinin katledilmesinden üzüntülü

100 kişinin katledilmesinden üzüntülü.12032
  • Giriş : 06.05.2009 / 20:41:00

ABD Dışişleri Bakanı Clinton, Afganistan'da bu hafta düzenlenen ABD hava saldırılarılarında hayatını kaybeden 100 sivil için üzüntü duyduğunu ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Clinton, Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai ve Pakistan Devlet Başkanı Asıf Ali Zerdari ile Dışişleri Bakanlığında üçlü görüşmelere başlandığı sırada yaptığı açıklamada, sivillerin ölümünün enellenmesi için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

ABD'nin olayla ilgili tam inceleme yapacağını belirten Clinton, herhangi bir masumun hayatını kaybetmesinin ''bilhassa acı verici'' olduğunu ifade etti.

Karzai ise üzüntünün dile getirilmesinden dolayı Clinton'a teşekkür etti ve ''Terörizme karşı mücadelede sivillerin kayıplarını azaltmak için birlikte çalışmayı umuyoruz'' dedi.

Öte yandan Pakistan lideri Zerdari, El Kaide örgütü ve Taliban'ın yarattığı terör tehdidi ile mücadelede Afganistan ile ABD'ye yardım etme sözü verdi.

Zerdari, ''Tehlikemiz ortak ve sorumluluklarımızı paylaşmalıyız. Bu sıkıntıyı sizinle paylaşacağımıza dair sizi temin etmek için buradayım'' diye konuştu.

Afganistan polisi, ABD hava saldırılarında aralarında sivillerin de bulunduğu 100'den fazla kişinin öldüğünü açıklamıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*