100 TL'lik TOKİ evlerinde izdiham

100 TL'lik TOKİ evlerinde izdiham.18089
  • Giriş : 06.06.2009 / 17:39:00

Bursa'nın Karacabey İlçesi'nde Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılan yoksul grubuna ait 36 dairenin kura çekimine 421 kişi katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Adile Naşit Tiyatrosu'nda gerçekleştirilen kura çekimine vatandaşlar büyük ilgi gösterirken, Bursa Vali Yardımcısı Sebahattin Yücel tarafından ilk talihliler belirlendi.

Bursa 22. Noteri huzurunda gerçekleştiren kura çekimlerinde salonda derin bir sessizlik hakim olurken, küçük bir kız çocuğunun kura çekimi sırasındaki hareketleri ve dua etmesi dikkatlerden kaçmadı.

Kura çekimlerini tedirginlik içinde takip eden vatandaşlardan numarası okunanlarla büyük sevinç yaşadı. İlk olarak adı açıklanan 37 yaşındaki inşaat işçisi Hüseyin Pekgöz, eşinin bile çıkacağına inanmadığı için kura çekimine gelmediğini söylerken, yetkililere teşekkür etti. 3'ü özürlü toplan 36 dairenin kuralarının çekimi sırasında bazı vatandaşlar sevinç gözyaşları döktü.

Çekiliş sonuclarını meraklı bakışlarla takip eden Hüsniye Vatansever yedekten de olsa isminin açıklanmasını sevinçle karşılayarak, yanındaki çocuğuna sarıldı. Eşinin çalışamadığı için zor durumda olduğunu söyleyen Vatansever, yedekten de olsa kurada adının çıkmasıyla gözyaşlarını tutamadı.

Bazı vatandaşlar da ev sahibi olma hayalini bir süre daha erteleyerek sessizce evinin yolunu tuttu. Bursa'nın Karacabey İlçesi'nde yapılacak olan 36 daire 1.5 yıl içerisinde tamamlanacak. Talihliler bu sayede 100 TL ödeyerek ev sahibi olabilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*