100 vekil, 1 Mayıs kutlamalarına katılma kararı aldı

100 vekil, 1 Mayıs kutlamalarına katılma kararı aldı.18582
  • Giriş : 30.04.2008 / 23:10:00
  • Güncelleme : 30.04.2008 / 23:16:31

CHP, DTP ve bazı DSP'li vekiller 1 Mayıs kutlamalarına katılma kararı aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

CHP, DTP ve bazı DSP'li vekiller 1 Mayıs kutlamalarına katılma kararı aldı CHP ve DTP'den 100 milletvekili Taksim'deki 1 Mayıs kutlamalarına katılacak. DTP'li 20 milletvekili ile CHP'li vekiller, 1 Mayıs'ta Taksim'de olma kararı aldı.

Taksim'de gerginliğe yol açan 1 Mayıs kutlamalarına çok sayıda milletvekili de katılma kararı aldı. DTP tüm milletvekilleri ile 1 Mayıs günü Taksim'de olmayı benimsedi. CHP ise 20 kadar milletvekilini TBMM'de görevli bırakacak ve 70-80 civarında milletvekili ile Taksim'e çıkartma yapacak. CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek, 1 Mayıs günü CHP'li çok sayıda milletvekili ile Taksim'e gideceklerini belirterek ''Bu önemli günde, Taksim'deki kutlamalarda emekçi vatandaşlarımızla birlikte olacağız. 1 Mayıs'ı hükümetin tüm baskı ve engellemelerine rağmen Taksim'de kutlayacağız'' dedi.

DTP Grup Başkanı Ahmet Türk de 1 Mayıs kutlamalarında emekçilerin yanında olacaklarını belirtti. Türk, 1 Mayıs günü tüm DTP grubu ile Taksim'e gideceklerini vurguladı ve bu nedenle TBMM Çalışmalarına katılmayacaklarını söyledi. Bu arada ÖDP Genel Başkanı Ufuk Uras da 1 Mayıs günü Taksim'de olacağını açıkladı. DSP'li bazı milletvekillerinin de törenlere katılacağı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious