100 yıl su sıkıntısı yaşamayacak şehir

100 yıl su sıkıntısı yaşamayacak şehir .8085
  • Giriş : 01.08.2007 / 17:00:00
  • Güncelleme : 01.08.2007 / 16:12:31

Yurt genelinde yaşanan kuraklık nedeniyle Ankara'da kesintili, İstanbul'da tasarruflu günler başlarken, Adana'da musluk suyundan daha yüksek kalite elde edilmesi hedefleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, tüm dünyanın korkulu rüyası haline gelen küresel ısınmaya bağlı susuzluğun, Adana'yı uzun bir süre etkilemeyeceğini vurguladı.

Adana'da mevcut şartlar altında su sıkıntısı olmadığı gibi geleceğe yönelik kesintinin de gündemde olmadığını belirten Durak, ''100 yıl yetecek su rezervine sahibiz. Hatta, Çatalan suyunu sorun yaşayan yerlerde, iç ve dış piyasaya sunabiliriz. Ankara ve İstanbul'a suyu şişeleyip satmayı düşünüyoruz. Adana bundan önemli gelir elde edebileceği gibi sıkıntı yaşayan bu büyük iller, sağlıklı suya kavuşabilir. Adana'da su sorunu köklü şekilde çözüldü, bu nedenle sıkıntı yaşayan diğer illere yönelmiş durumdayız.''

Durak, Ankara ve İstanbul'da su bidonları satışında patlama yaşanırken, Adana'da vatandaşların su bidonlarını çöpe veya depoya attığını vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious