'100. yılda şampiyonluk bizim'

  • Giriş : 18.07.2006 / 00:00:00

Fenerbahçeli Alex de Souza: “100. yılda şampiyonluk bizim” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe Televizyonu'nun "Kamp Günlüğü" programında Fatih Demirkol'un sorularını cevaplandıran Alex De Souza, Hollanda kampına ilişkin olarak, iyi bir hazırlık kampı geçirdiklerini, ligin başlamasını büyük bir heyecan içinde beklediklerini belirtirken, ilk devreyi de iyi değerlendirmek istediklerini ifade etti.
Fenerbahçe'nin yeni Teknik Direktörü Zico ile ilgili olarak da kendisine örnek aldığı bir isim olduğunu söyleyen Brezilyalı futbolcu, Zico ile çalışmanın kendisi için güzel bir duygu olduğunu belirtti. Ayrıca Zico'nun Fenerbahçe'de mutlaka başarılı olacağına inandığını sözlerine ekledi.

Alex, Fenerbahçe Futbol takımının oyun stili ve Zico'nun Futbol mantalitesiyle ilgili soruya da, Brezilyalı teknik adam Zico'nun zamanla kendi stilini Fenerbahçe'ye oturtacağına inandığını vurguladı. Brezilya futbolunu da değerlendiren sambacı, Brezilya futbolunun kontrole yönelik olduğunu dikkat çekerken, Arjantin futbolundan örnek vererek Avrupa futbolunun daha çok fiziğe dayalı olarak oynandığını dile getirdi.

Oynanan hazırlık maçlarında ortaya konan futbolu değerlendiren Alex, Fenerbahçe'nin orta sahaya yönelik bir Futbol anlayışı içerisinde olacağını, orta sahadan gelecek destekle oyunun güçlendirileceğini de söyledi.

Gelecek sezona ilişkin olarak da değerlendirmelerde bulunan başarılı orta saha oyuncusu, öncelikli hedeflerinin Türkiye Kupası ve Turkcell Süper Ligi şampiyonluğu olduğuna dikkat çekerek, Fenerbahçe'nin her iki kupada da başa savaşacağına yürekten inandığını belirtirken, Şampiyonlar Ligi için ise çok özel ve bambaşka bir lig olduğunu, takımın durumunun elverdiğince gidilebilecek en üst seviyeye kadar gitmek istediklerini söyledi.

Teknik Direktör Zico ve yeni sisteme çok çabuk adapte olmak istediklerini de söyleyen Alex, "Sahada verilecek her türlü yeni göreve hepimizin hazır olması gerekiyor" dedi.

Yeni gelen oyuncular ve sistemle ilgili olarak da Alex, "Benim açımdan fazla bir değişiklik olacağını düşünmüyorum. Önümdeki futbolcular ve arkamdaki defans oyuncuları değişmeyecek. Sadece yeni transfer Uğur Boral geriye daha çok yardım edecek. Benim fonksiyonumda bir değişiklik olacağını sanmıyorum" şeklinde değerlendirdi.

Teknik Direktör Zico'nun da Brezilyalı olmasına ilişkin , Alex, "Zico'nun vatandaşımız olması bizim için herhangi bir yük getirmiyor. Geçen sezon Alman bir teknik adamla çalıştık. Önemli olan Fenerbahçe'nin başarılı olabilmesidir. Hep birlikte teknik kadro ve tüm oyuncular vargücümüzle başarılı olmak için vargücümüzle çalışacağız" şeklinde konuştu.

Son olarak 100. yıla ilişkin düşüncelerini de Fenerbahçe televizyonu ile paylaşan Alex, "100. yılında Futbol takımında oynamaktan dolayı büyük bir gurur ve onur duyuyorum. Sarı - lacivertli taraftarlar için de 100. yılın önemini biliyoruz. 100. Yıl da Fenerbahçe'ye şampiyonluğu getireceğiz" ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious