100.000 Adet Extacy...

  • Giriş : 09.09.2006 / 00:00:00

İstanbul'da 100 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hollanda'dan getirdikleri 100 bin adet uyuşturucu nitelikli Extacy hapı İstanbul piyasasında sokak satıcıları vasıtasıyla sattıkları iddia edilen 9 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Yurt dışından Türkiye'ye uyuşturucu hap sokulduğuna ilişkin bir istahbaratı değerlenderilen İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, alıcı kılığına girerek piyasaya uyuşturucu aradıkları söylentisini yaydı. Bunun üzerine kendileriyle bağlantı kuran A.Z. isimli kişi, bin adet Extacy hapı satmak isterken suçüstü yakalandı. İddiaya göre, A.Z.'nin yakalanmasından sonra soruşturmayı derinleştiren narkotik polisi, örgütün zulacısı olarak bilinen Ş.K. isimli bir kadını Kartal'daki evinde sakladığı 90 bin adet hap ile birlikte yakalayarak gözaltına aldı. Soruşturma kapsamında uyuşturucuyu Hollanda'dan getirdiği ve örgütü yönettiği ileri sürülen A.İ. ile uyuşturucuyu piyasaya süren sokak satıcıları H.K., T.A., H.K., M.A. ve M.G. de yakalanarak gözaltına alındı.

Gözaltında bulunan 9 zanlının, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgularının tamamlanmasının ardından adileye sevk edilecekleri belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious