1000 dolara kiralık lojman sorusu

1000 dolara kiralık lojman sorusu.14306
  • Giriş : 10.07.2009 / 14:29:00

CHP Amasya Milletvekili Hüseyin Ünsal, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğünün bazı giderlerini sordu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ünsal, Devlet Bakanı Hayati Yazıcı'nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürü Aziz Yıldırım'ın ''aylık 1000 dolar bedelle kiralanan daireyi lojman olarak kullanıp kullanmadığını'' öğrenmek istedi.

Söz konusu kurumda toplam kaç makam aracının hizmet verdiğini, söz konusu araçların kime tahsis edildiğini, trafiğe çıkış tarihleri, onarım ve yakıt harcamaları ile bu harcamaların hangi kalemden yapıldığını öğrenmek isteyen Ünsal, şu soruları yöneltti:

''Tunceli ilimizde seçim öncesi yapılan yardımlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü onayı ile mi gerçekleştirilmiştir? Bu konuda Genel Müdürlük çalışanları hakkında herhangi bir inceleme başlatılmış mıdır?

Ankara Valiliğine ait olan ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü tarafından kullanılan binanın yıkılarak yeniden yapımı için gerekli yasal işlem ve izinler alınmış mıdır? Söz konusu binanın yeniden inşası için ne tutarda gider yapılması planlanmaktadır, bu giderler hangi kaynaktan karşılanacaktır?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü tarafından Akay Caddesi'nde kiralanan bina için yapılacak ödemelerin tutarı nedir? Bu bina için kaç tadilat yapılmıştır? Bu tadilatlar için yapılan toplam ödemenin tutarı nedir? Tadilat giderleri bütçenin hangi kaleminden karşılanmaktadır?

Yoksullukla mücadele eden bir kurumun olanaklarının Genel Müdürlüğün lüks harcamaları için kullanılması etik midir?''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*