1000 dönüm makilik alan yandı

  • Giriş : 08.07.2006 / 00:00:00

İzmir'in Aliağa İlçesi'nde henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan orman yangınında yaklaşık 1000 dönümlük makilik alan kül oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Samurlu Köyü sınırları içerisinde devam eden yangının çamlık alana sıçramaması için yoğun çaba gösterildi. Söndürme çalışmalarına Aliağa, Menemen, Bergama, TÜPRAŞ itfaiyelerin yanı sıra Menemen Orman Bölge İşletme Şefliği'ne ve Bozköy Orman Yangın Söndürme ekibine ait yangın söndürme ve iş makineleri katıldı. Yangın, üç saatlik çalışma sonucunda kontrol altına alındı ve ardından söndürüldü.
Makilik alanda çıkan yangında bir ev de yanma tehlikesi geçirirken jandarma bölgede yoğun güvenlik önlemi aldı. Bölgede bulunan köylüler de yangın söndürme çalışmalarına yardım etti. Aliağa Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu yangın başladığı andan itibaren bölgeye gidip gelişmeleri ve söndürme çalışmalarını yerinde izledi. Yangına hemen müdahale edildiğini belirten Kaymakam Bulgurlu, her türlü yangına anında müdahale edebilecek teknik donanıma ve deneyimli insan gücüne sahip olunduğunu belirterek yangında can kaybının olmamasının sevindirici olduğunu ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious