1001 işadamı Erzurum'da buluşacak

1001 işadamı Erzurum'da buluşacak.9010
  • Giriş : 27.03.2008 / 14:15:00

Doğu Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (DAİSİDEF), 'Doğu Anadolu Kalkınma İşbirliği Köprüsü (DAKİK)' adı altında, iş adamlarını 4-5 Nisan tarihlerinde Erzurum'da bir araya getiriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Federasyon Başkanı Mahmut Yıldız, düzenlediği basınla sohbet toplantısında, DAKİK hakkında bilgi verdi.

Doğu'nun makus talihini değiştirmek için yola çıktıklarını, söz konusu programla bir köprü oluşturmaya çalıştıklarını anlatan Yıldız, DAKİK'le binin üzerinde iş adamının 5-6 Nisan tarihlerinde Erzurum'da bir araya geleceğini ve bu iş adamlarına hazırlanan 100'ün üzerinde somut proje sunacaklarını kaydetti.

Toplantıya Başbakan Erdoğan ve bazı bakanların da katılımlarının beklediklerini anlatan Yıldız, ''toplantıda ağlamayacağız, mazeret üretmeyeceğiz. Gördüğümüz o ki, bölge insanımız artık mazeret ortaya koymayacak, projelendirilmiş somut önerilerle adım atacak. Her şeyi devletten beklemenin zamanı geçti. Önce bizler bir şeyler ortaya koyacağız ki sonra devletten almamız gerekeni alalım'' diye konuştu.

Yıldız, Doğu Anadolu Bölgesi'nde hep ''işsizlik'' olgusunun hep öne sürüldüğünü, bunu artık böyle kabul etmemek gerektiğinin altını çizerken, ''Bölgede bilakis çok iyi bir iş gücü var. Bunu böyle algılamalı ve anlatmalıyız. Çünkü iş gücü, yatırımın önemli bir ayağını teşkil etmekte'' dedi.

İş gücüyle birlikte bölgenin önemli yer altı kaynakları, turizm zenginlikleri olduğunu anlatan Yıldız, bunların da hayata geçirilmesi için ciddi projelere ihtiyaç duyulduğunu ve bunun 5-6 Nisan'da yapılacak istişarelerle daha da somutlaşacağını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious