1008 yaşında diye SSK ilaç vermedi

1008 yaşında diye SSK ilaç vermedi.11568
  • Giriş : 26.03.2008 / 09:38:00

Resmi kayıtlarda yaşı 1008 görünen K.Maraşlı Zekiye Solak, SSK'dan yaş sınırlaması uyarısı ile ilaç alamıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kahramanmaraş'ta Sosyal Sigortalar Kurumu'nda (SSK) 1008 yaşında gözüken hasta kadın, doktorların yazdığı ilacı yaş sınırlaması uyarısı nedeniyle alamıyor. Yaşlı kadın, yetkililerin yanlışlığı bir an önce düzeltmesini istiyor.

Afşin ilçesinden 2 yıl önce Kahramanmaraş'a gelen 76 yaşındaki Zekiye Solak bir süre önce fenalaşarak Kahramanmaraş Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Kısmi felç geçiren yaşlı kadın tedavinin ardından hastaneden taburcu oldu. Aksu Mahallesi'nde oğlu Şaban Solak ile yaşayan yaşlı kadın 'tam iyileştim' derken bu sefer de SSK'da yaşının 1008 olduğunu öğrenince şok yaşadı. Doktorun yazdığı ilaçları almak için eczaneye giden Şaban Solak, eczanede ilaçların yaş sınırlaması nedeniyle devlet tarafından ödenmediğini öğrendi. Eczacının uyarısıyla SSK Kahramanmaraş İl Müdürlüğü'ne giden Şaban Solak burada annesinin "01.01 1000" doğumlu gözüktüğünü öğrendi. Annesinin 76 yaşında olduğunu söyleyen Şaban Solak yanlışlığın düzeltilmesini istedi.

Aradan geçen süreye rağmen yanlışlığın düzeltilmediğini anlatan Solak, "Asgari ücretle çalışan biriyim. Aylardır annemin ilacını kendi paramla almak zorunda kalıyorum. Eczaneye gittiğimde annemin yaşının 1008 olduğunu söylüyorlar. Böyle bir yanlışlık olabilir mi? Çok mağdur durumdayım. İlacın bir tanesi 117 YTL değerinde" dedi.

Yaşının 1008 olduğunu öğrenen Zekiye Solak ise böyle bir şeyin olamayacağını ve yanlışlığın düzeltilmesini istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious