104 yaşında ilk kez doktora gitti

104 yaşında ilk kez doktora gitti.11095
  • Giriş : 17.01.2008 / 17:51:00

Antalya'da yaşayan 104 yaşındaki Kamile Soydan, hayatında ilk kez doktora gitti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Korkuteli'ne bağlı Büyükköy beldesinde yaşayan 104 yaşındaki Kamile Soydan, ilk kez doktor yüzü gördü. Kalp rahatsızlığı nedeniyle ilk defa polikliniğe gelen Soydan, hayatı boyunca hiç Ağrı kesici kullanmadığını, uzun yaşamanın sırrının doğal yaşamda gizli olduğunu söyledi.

Torununun torununu gördüğünü anlatan Kamile Soydan, hayatında ilk defa hastaneye geldiğini, yaşlılığa bağlı olarak kalbinde rahatsızlık olduğu için tedavi göreceğini ifade etti.

104 yaşında olmasına rağmen zihninin hala çok dinç olduğunu söyleyen Kamile Soydan, şöyle konuştu: "5 evladım var, hepsi benimle yakından ilgileniyor. Tüm çocuklarım ve torunlarım bayramlarda beni ziyaret ediyor. 79 torunum var. 104 yıllık yaşadığım geçmişimi hatırlıyorum.

Ben sürekli 5 evladıma güler yüzlü ve tatlı dille olmayı öğrettim. Hepsi bana sahip çıktı. Ben yalnızlığa tahammül edemem, çocuklarım benden ayrı kalamaz. Hepsi evli ve her ay birinin evinde kalıyorum. Bu şekilde yaşamaya devam ediyorum."

Erfa Polikliniği'nde doktor Ertuğrul Bucaklıoğlu tarafından muayene edilen Kamile Soydan'a kalp yetmezliği teşhisi konuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious