105 yaşındaki Meryem Nine uzun yaşamanın sırrını anlattı

105 yaşındaki Meryem Nine uzun yaşamanın sırrını anlattı.15268
  • Giriş : 15.06.2017 / 15:39:00

105 yaşındaki Meryem Nine, uzun yaşamının sırrını anlattı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde yaşayan 105 yaşındaki Meryem Ermiş, kendisini ziyaret edip, elini öpen Belediye Başkanı M. Faruk Pınarbaşı’na uzun yaşamının sırrını verdi.

Kurtuluş Mahallesi’nde yaşayan Ermiş ailesinin evine konuk olan Pınarbaşı, aile fertleriyle birlikte iftar yaptı. Dualar eşliğinde açılan orucun ardından aile üyeleriyle uzun uzun sohbet eden Başkan Pınarbaşı, ev sahibi Hıdır Ermiş’in 9 çocuk, 55 torun sahibi annesi Meryem Ermiş ile de yakından ilgilendi.

EN ÇOK YUMURTALI MANTAR TÜKETİYOR

Gözleri çok az gören, duyma güçlüğü çeken Meryem Ermiş, ilerleyen yaşına rağmen birçok ihtiyacını kendi başına karşılayabildiğini söyledi. Torun sahibi olan çocukları için meraklanan, onları görmeyince kaygılanan Ermiş, uzun yaşamının sırrı sorulduğunda, en çok mantarı sevdiğini ifade etti. Ermiş, bir asrı aşan yaşamı boyunca mantarı sofrasından hiç eksik etmediğini, sabah-akşam yumurta ile kavrulmuş mantar yediğini dile getirdi.

“YAŞLILAR, GEÇMİŞ İLE GELECEK ARASINDA KÖPRÜ”

Birecik Belediye Başkanı M. Faruk Pınarbaşı, yaşlıların geçmiş ile gelecek arasında köprü olduğunu belirterek, “Yaşlılarımızın deneyimlerinden faydalanmak, onların sorunlarıyla yakından ilgilenmek herkesin öncelikli görevi. Bizler de Meryem Nine’den sağlıklı bir ömür için nasihatler aldık. Kendisine, ömrünün geri kalanında çocukları ve torunlarıyla birlikte sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*