106 asker kumanyadan zehirlendi

  • Giriş : 04.09.2006 / 00:00:00

Kırklareli'nin Pınarhisar İlçesi'ne tatbikat yapmak için gelen 106 asker, yanlarında getirdikleri kumanyadan zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul Hadımköy 1'inci Zırhlı Tugayı'na bağlı askeri birlikler tatbikat için Kırklareli'nin Pınarhisar İlçesi'ne 20 kilometre uzaklıkta bulunan tatbikat alanına geldi. Tatbikattan sonra yanlarında getirdikleri kumanyaları yiyen askerler bir süre sonra rahatsızlanınca sağlık ekipleri çağrıldı. 114 askerden 72'si ayakta tedavi edilirken durumu ciddi olan 34 asker 112 ambulans ekipleri, askeri ambulans, polis araçları ile Kırklareli Devlet Hastanesi'nde, 8 asker ise Lüleburgaz Devlet Hastanesi'nde kaldırılarak tedavi altına alındı.

Yetkililer askerlerin yanlarında getirdiği kumanyadan zehirlendiklerini belirtirken, kumanyanın içinde ne olduğu konusunda bilgi verilmedi. Kırklareli Devlet Hastanesi'ne gelen Kırklareli 55'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral İhsan Uyar tedavi altına alan askerleri ziyaret ederek ‘Geçmiş olsun' dileklerini iletti. Hastanede tedavi altına alınan askerlerin hayati tehlikesi olmadığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious