106 radyonun frekansları değişti.

  • Giriş : 06.09.2007 / 14:58:00

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), radyo yayınlarının daha net alınması amacıyla Bursa, Kocaeli ve Yalova'daki 134 radyodan 106'sının frekanslarını değiştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

RTÜK, radyo yayınlarının daha net ve rahat dinlenmesi amacıyla İstanbul'dan sonra Bursa, Kocaeli ve Yalova'da başlattığı radyo yayınlarına yönelik düzenleme çalışmalarını tamamladı.

RTÜK Başkanı Zahid Akman, Marmara Bölgesinden sonra radyo yayınlarında sorun olan diğer bölgelerde de düzenleme yapacaklarını söyledi. Akman, başkentteki radyoların frekanslarıyla ilgili düzenleme yapılması için de hazırlıklara başladıklarını bildirdi.

Yayın kuruluşları ve meslek kuruluşlarının görüşleri de alınarak Bursa, Kocaeli ve Yalova'da yapılan çalışmalar sonucunda, bu illerde frekans aralıklarının darlığı, verici güçlerinin farklılığı, frekans sapmaları gibi nedenlerle zaman zaman kalitesi bozulan ve enterferansa neden olan radyo yayınları yeniden düzenlendi. Bu çerçevede her bir yerleşim yerindeki radyo kuruluşlarının verici güçleri, verici yerleri ve teknik özellikleri standart hale getirildi ve bütün kuruluşların belirlenen kriterlere uymaları sağlandı. Çalışma kapsamında Bursa'da yayın yapan 74 radyodan 57'sinin, Kocaeli'nde yayın yapan 54 radyodan 46'sının ve Yalova'da yayın yapan 6 radyodan 3'ünün frekansları değiştirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious