107 yaşından sonra evlenmek istiyor

107 yaşından sonra evlenmek istiyor.8839
  • Giriş : 12.01.2009 / 09:50:00

Çin'de yaşamı boyunca evlilikten korkan ve hayatını başka birisiyle birleştirmekten çekinen yaşlı bir kadın, ancak 107 yaşından sonra fikrini değiştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Chongqing Commercial Times gazetesinin haberine göre, bir asırdan uzun bir süredir bekar kalan Wang Guiying, kendisi gibi yüzyıl boyunca yaşamış bir eş arıyor. Wang, kendisine bakan yeğenlerinin de giderek yaşlanması üzerine akrabalarına yük olmak istemediğini söylüyor. Wang Guiying 102 yaşında bir kazada bacağını kırmış ve o günden bu yana ev işlerini çevresindeki insanlara yaptırıyor.

107 yaşında olduğunu ve hala evlenmediğini belirten Wang, "Bir an önce acele etmezsem ve koca bulamazsam ne olacağını bilmiyorum" diyor. Çin'in güneyindeki Guizhou vilayetinde yaşayan yaşlı kadın, küçüklüğünde amcalarının eşlerini dövmesine ve sürekli kadınların ağlamasına şahit olarak büyümüş. "Çevremdeki bütün kadınlar böyle yaşıyordu. Evlilik benim için çok korkutucuydu" diyen Wang, bu yüzden bir asır boyunca evlenmediğini aktarıyor.

Yerel yetkililer Wang'a 100 yaşında bir damat bulmaktan mutluluk duyacaklarını, yaşlı kadının ailesine huzurevleriyle irtibata geçmelerini tavsiye ettiklerini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*