108 yaşındaki 24 saat online nine hastanelik oldu

  • Giriş : 07.12.2007 / 15:44:00

Dünyanın en yaşlı kullanıcısı hastaneye düşünce, onbinlerce sanal arkadaşını endişeli bir bekleyiş aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Avustralyalı 108 yaşındaki Olive Riley'nin hastalığını öğrenen ailesi hastaneye akın ederken, onbinlerce sanal arkadaşı da internet başında hastanın sağlığıyla ilgili bilgi almak için Riley'nin oluşturduğu blog'u mesaj yağmuruna tuttu.

Yaşlı kadının 'The Life Of Riley' adlı blogu geçen şubat ayından bu yana 1 milyon tık aldı. Avustralya'daki evinden İngiliz The Sun gazetesine konuşan Riley, uzun zamandan beri yanlız yaşadığını söyleyerek, "Evimde Web sayfamla birlikte yaşıyorum" dedi.

İnternetin yaşlı insanlar için bulunmaz bir nimet olduğunu belirten Riley, "Sürekli hareket etmek yaşlı insanlar için zor ve yorucu, internet yoluyla hayata tutunuyorum. Dünyanın her tarafından insanlardan e-posta ve mesaj almak çok özel bir duygu" şeklinde konuştu.

1899 yılında doğan ve emekli olmadan önce garsonluk yapan Olive Riley'in dünyanın her tarafında tarafları var. Ünü Amerika'ya da ulaşan Riley, Jay Leno'nun talkshowuna konuk olarak çağrılmış. Yaşlı kadın 10 bin millik uçak yolculuğunu göze alamadığı için teklifi reddetmek zorunda kalmış.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious