11 bıçak darbesine 11 yıl hapis

11 bıçak darbesine 11 yıl hapis .4528
  • Giriş : 08.11.2008 / 17:58:00

BURSA"nın Karacabey İlçesi'nde boşanıp tekrar evlendiği eşi 43 yaşındaki Nevin Taşdemir"i, 11 bıçak darbesiyle yaralayan 63 yaşındaki Temindar Taşdemir, 11 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Geçen yıl meydana gelen olayda, Temindar Taşdemir, boşandığı kendisinden 20 yaş küçük eşi Nevin Taşdemir'le tekrar nikah kıyarak evlendi. Adam yaralama suçundan cezaevine giren Taşdemir, daha sonra şartlı tahliye oldu. Taşdemir, cezaevinden çıktıktan hemen sonra tartıştığı Nevin Taşdemir'i, "kelebek" diye bilinen bıçakla ağır yaralayıp, daha sonra 155 Polis İmdat telefonunu aradı. Nevin Taşdemir hastanede tedavi altına alınırken, Temindar Taşdemir tutuklanarak cezaevine konuldu.

Hakkında adam öldürmeye tam teşebbüs suçundan 20 yıla kadar hapis istemiyle Bursa 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılan Temindar Taşdemir son kez yargıç karşısına çıktı. Bir anlık öfkenin kurbanı olduğunu belirten Taşdemir, mahkemenin takdirine saygı duyduğunu söyledi.

Nevin Taşdemir"in katılmadığı duruşmada, mahkeme, Temindar Taşdemir'i önce ömür boyu hapis cezasına çarptırdı. Hafifletici nedenleri dikkate alan mahkeme heyeti bu cezayı 11 yıl 3 ay hapse indirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*