11 bin kişiye iş umudu

11 bin kişiye iş umudu.10265
  • Giriş : 05.05.2008 / 22:27:00

Hattat Holding Enerji Grubu'nun Amasra B sahasında devam eden Tarlaağzı Hema 1, Kazpınar Hema 2, Amasra Hema 3, kuyularında istihdam edilen işçi sayısı sürekli artıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hattat Holding Enerji Grubu'nun Amasra B sahasında devam eden Tarlaağzı Hema 1, Kazpınar Hema 2, Amasra Hema 3, kuyularında devam eden 3,1 milyar EURO'luk yatırım çalışmalarında bölgede her geçen gün istihdam eden işçi sayısı artıyor.

Türkiye'nin en büyük enerji projelerinden biri olan Batı Karadeniz Enerji Projesi'nde lokomotif rol oynayan kömür kuyularının açılımı son hızla devam etmektedir. Halkla İlişkiler Müdürü Tolga Tonguç, "Dünya'da 2 milyar ton kömür üretimi yapan Çin Halk Cumhuriyeti'nde bu konuda çok deneyimli firmalar mevcuttur. Hattat Holding Enerji Grubu olarak bizde, 8 metre çapında bin metre derinlikte 3 kuyu açma işini Çin firması olan Datong firması yapmaktadır. Kuyuların açılma, işleri bittikten sonra gideceklerdir. Hattat Holding Enerji Grubu olarak, projelerin tümünde 11 Bin yöre halkı istihdam edecekdir.

Türkiye'de gelişmiş kuyu açma teknolojilerinin tam olarak gelişmemesi ve teknik konuda büyük eksikliklerinin yaşanmaması nedeniyle Çin Datong firması ile anlaşılmış, firma gelişen teknoloji ve uzman ekibiyle Türk işçilerini yeni teknolojilerle tanıştırmış, yörede madencilik sektörüne ivme kazandırmıştır. Firma çok kısa sürede Türk işçilerine kuyu açma teknolojilerininde yeni teknik ve deneyimlerini göstermesi ardından bölgede yetişmiş ve sektörde uzman madenciler yetişmesi amaçlanıyor" dedi.

Hattat Holding Halkla İlişkiler Müdürü Tolga Tonguç, yetişmiş, deneyimli ve madencilikte uzman yöre halkı ile Bartın'ı Türkiye'nin Enerji üssü haline getirerek projede 11 bin kişiyi istihdam edeceklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious