11 dizi daha yayından kaldırıldı

11 dizi daha yayından kaldırıldı.55474
  • Giriş : 03.11.2007 / 20:39:00

Yeni yayın dönemine televizyon kanallarında yaprak dökümü sürüyor. Yayınına son verilen dizi 11'e ulaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

KOMİSER NEVZAT
Ahmet Ümit'in romanından uyarlanan 'Komiser Nevzat-Kanun Namına' isimli dizide Altan Erkekli gibi bir oyuncunun oynaması bile dizinin reyting almasını sağlayamadı. atv'de ekrana gelen dizi ancak 5 bölüm yayınlanabildi.

TILSIM ADASI
atv'de yayınlanan 'Tılsım Adası' ise belki de bir dünya rekoru kırarak ilk bölümünden sonra yayından kaldırıldı. 'Paradox' şirketinin yapımı olan dizi, sihirli, müzikli, danslı, fantastik bir öykü olarak kurgulanmıştı.

ERTELENMİŞ HAYATLAR
Başrollerinde Deniz Uğur, Gökhan Atalay, Mesut Çakarlı ve Selda Özer'in gibi deneyimli oyuncuların rol aldığı dizi reyting savaşına ancak dört hafta dayanabildi. 'Ertelenmiş Hayatlar' atv'de yayınlanıyordu.

ACEMİ CADI
Kanal D'de yayınlanmaya başladıktan sonra Star'a transfer olan 'Acemi Cadı' 58'inci bölümde yayından kaldırıldı. Dizide Merve Boluğur, Nergis Kumsasar, Şenay Gürler, Billur Yazgan, Emre Karayel rol alıyordu.

EKSİK ETEK
Show TV'de yayınlanan Özlem Conker, Mete Horozoğlu, Perihan Savaş, Civan Canova, Kaya Akarsu ve Nihat İleri'nin rol aldığı 'Eksik Etek' isimli dizi üçüncü bölüm yayınlandıktan sonra ekrana veda etti.

SANA MECBURUM
Şarkıcı Doğuş ile birlikte Seda Bakan, Ali Sunal, Nihat Nikerel, Mehtap Bayrı ve Ozan Dağgez'in rol aldıkları 'Sana Mecburum' 10'uncu bölümde ekranlara veda etti. Şarkıcı Burak Kut'un ilk oyunculuk deneyimi olan 'Aşk Kapıyı Çalınca' Star TV'de yayınlanıyordu. Aslı Yılmaz, Burak Davutoğlu, İpek Erdem ve Bahar Öztan'ın da rol aldığı dizi 8'inci bölümden sonra yayından kaldırıldı.

OYUN BİTTİ
Azra Akın'ın başrolde oynadığı 'Oyun Bitti' Kanal- D tarafından büyük ümitlerle ekrana getirilmişti. Mert Öcal, Baran Ayhan, Zeki Alaysa, Tarık Pabuçcuoğlu ve Ayla Algan'ın rol aldığı iddialı dizi ne yazık ki reyting rekabetine sadece 5 bölüm dayanabildi.

TATLI İNTİKAM
Tatlı İntikam şarkıcı Davut Güloğlu'nun ikinci dizisiydi. Başrollerinde Güloğlu'nun yanı sıra ünlü sunucu Ebru Akel'in de rol aldığı dizi Star TV'de ancak 4 bölüm ekrana gelebildi. Başrollerinde Ferdi Tayfur ve Şerif Sezer'in rol aldığı Yersiz Yurtsuz, geçen yayın döneminden bu döneme geçen başarılı bir yapımdı. Ne var ki atv'de yayınlanan dizinin reytigleri düşünce 18'inci bölümünden sonra ekrana veda etti.

LEYLAN
Çekimleri Kars'ta başlayıp İstanbul'da devam eden 'Leylan' Star TV'de ekrana geldi ve beşinci bölümde sona erdi. Dizide Sinem Öztufan, Saydam Yeniay, Sermin Hürmeriç, Fulya Özcan Ündüz, Barış Kılıç, Kaan Çakır ve Adalet Çimen oynuyordu.

FESUPANALLAH
atv'de sezonun iddialı dizisi Fesupanallah yayından kalktı. Hasan Kaçan, Kadir Çöpdemir, Cem Davran, Şafak Sezer, HaticeŞendil ve Özlem Tekin'in başrollerini paylaştığı ve Pana Film'in yapımcılığını üstlendiği dizi beşinci bölümünde yayından kaldırıldı.

EN ÇOK REKLAMI BIÇAK SIRTI ALDI

Medya Takip Merkezi'nin araştırmasına göre 22- 28 Ekim haftasında yayımlanan yerli diziler arasında en fazla reklamı, Kanal D ekranlarında izleyenleri ile buluşan 'Bıçak Sırtı' aldı. Haftalardır en çok reklamı alan yerli dizi unvanını elinde tutan 'Kurtlar Vadisi Pusu' ise ikinci sıraya geriledi. Star'ın dizisi Köprü ise reklam sıralamasında üçüncü oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious