11 Eylül mağdurları; "Giuliani'yi törende istemiyoruz"

  • Giriş : 30.08.2007 / 10:35:00

11 Eylül saldırıları sırasında kameraların karşısındaki tek yetkili olarak gösterdiği performansla "Amerika'nın Belediye Başkanı" diye anılan New York eski Belediye Başkanı Rudy Giuliani, saldırının 6'ncı yılında aynı sempati ve desteği görmüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

11 Eylül saldırısında hayatını kaybedenlerin aileleri, Giuliani'nin "anma törenlerini her yıl şahsi politik hedefleri için kullandığını" ileri sürerek, bu yılki törenlere katılmasını istemiyor. Giuliani'nin, Cumhuriyetçi Parti başkan adaylığında sürekli olarak 11 Eylül konusunu işlemesine dikkat çeken aileler, "bu yılki törenleri de adaylık kampanyası için istismar edeceğini" ileri sürdüler.


Aileler adına konuşanlardan Jim Riches, "Törene katılma kararına çok öfkeliyim. Bu çok yanlış bir karar." dedi. Oğlu WTC saldırısında hayatını kaybeden eski itfaiye yöneticisi Riches, "Yüzde 70'imiz rahatsız. Çünkü bize, WTC enkazındaki hava temizliği ile ilgili yalan söyledi. Beysbol maçlarına gitme ve kampanya bağışı toplamakla meşgul olduğu için burada yıllardır ne olduğunu bilmiyor. Buraya geleceğine, Yankees'in maçına gitsin." şeklinde sert sözlerle tepki gösterdi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious