11 Eylül'deki kalıntıdan ceset çıkıyor

  • Giriş : 23.10.2006 / 00:00:00

New York'ta 11 Eylül 2001'de terör saldırılarının düzenlendiği "Sıfır Noktası" diye adlandırılan Dünya Ticaret Merkezi arazisinden, yeni insan kalıntıları çıkmaya devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

New York gazetelerinin haberlerine göre, New York adli tabip yetkilisi Grace Brugess, adli tabip ekiplerinin, polislerin ve Sıfır Noktası'nda çalışan işçilerin aramaları sonucu insan kalıntılarının çıkmaya devam ettiğini belirterek, Perşembe'den Pazar'a 114 parçanın bulunduğunu, bazılarının 20 cm boyunda olduğunu kaydetti.

İnsan parçalarının bazılarının kafa, göğüs, el ve ayak kemikleri olduğu belirtildi. İnşaat çalışmalarının sürdüğü Sıfır Noktası'nda bir işçi yeraltı elektrik hattı civarında ilk insan kalıntılarını bulmuştu. Bunun üzerine New York Belediyesi, arazide ayrıntılı araştırma yapılması talimatı verirken, inşaatın durdurulmasını istememişti.

Toplam 2 bin 749 kurbandan bin 151'nden geriye hiçbir fiziki iz kalmaması nedeniyle Sıfır Noktası'nda ayrıntılı bir kazı yapılmasını isteyen kurban aileleri ise belediyenin bu tutumunu protesto ettiler ve burada federal düzeyde bir araştırma yapılana dek inşaat çalışmalarının durdurulmasını istediler.

Saldırılardan bu yana arazi civarında insan kalıntıları dönem, dönem çıkmaya devam ederken, son olarak baharda, saldırılardan zarar gören komşu Deutsche Bank binasının çatısında yüzlerce insan kalıntısı ortaya çıkmıştı. Dünyanın en uzun gökdeleninin inşa edileceği Sıfır Noktası arazisinde enkazın kaldırılmasından sonra, ilk kez insan kalıntıları bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious