11 futbolcuyu buz ısırdı

11 futbolcuyu buz ısırdı.13410
  • Giriş : 15.01.2008 / 09:42:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 04:29:48

Trabzonlu 11 futbolcuyu buz ısırdı. Sivas'ta -25 derecede bakın neler olmuş?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Turkcell Süper Lig’de dün deplasmanda Sivasspor ile karşılaşan Trabzonspor’da, 11 oyuncuda buz ısırması vakası meydana geldi. Doktorlar gerekli müdahaleyi yapmasaydı oyuncuların kulakları kopacaktı. Umut bugünkü antremana çıkmayacak.

Kulüp doktoru Doç. Dr. Ahmet Kalaycıoğlu, kulübün internet sitesinde yaptığı açıklamada, maçın resmi kayıtlara göre eksi 25 derecede oynandığını belirterek, "İlk yarı sonunda futbolcuların donma noktasına geldiklerini gördük. Özellikle kanlanması az olan uç noktalarda burun, kulak, ayak ve el parmaklarında sorunlar yaşadık. En çok kulakta buz ısırması vakası meydana geldi. Eğer gerekli müdahaleyi yapmasaydık kulaklarda kopmalar olabilirdi" dedi.

Soğuktan en çok Umut Bulut’un etkilendiğini dile getiren Kalaycıoğlu, şunları söyledi:

"Oyuncumuzun kulaklarında çok ciddi hasarlar meydana geldi. Mustafa, Yattara, Erdinç, Çağdaş ve Ayman’ın kulaklarında, Yattara’nın sağ el beşinci parmağında, Tayfun’un burun ve kulağında, Ergin’in sağ ayak üçüncü parmağında, Gökdeniz’in vücudunun çeşitli bölgelerinde donmalar meydana geldi. Kaleci Tolga Zengin’in ise sağ aşil tendonunda gerilme oldu. Bu oyuncularımızın tedavileri dünden itibaren yoğun bir şekilde devam ediyor. Özellikle periferik kan dolaşımını normale getirmek için çalışıyoruz. Umut yarın ki antrenmanlara katılamayacak. Ayrıca oyuncularımızın Gençlerbirliği OFTAŞ Spor maçına da yetişememe durumu söz konusu."

Soğuk hava Sivassporlu futbolcuları da etkiledi

Sivassporlu 5 futbolcunun kulaklarında problem oluştu. Soğuk nedeniyle Sivassporlu futbolculardan kaptan Mehmet Yıldız, Murat Sözgelmez, Musa Aydın, Sezer Badur ve Bulgar oyuncu Ivan Cvetkov’un kulaklarında su toplandı. Maç sonrası sağlık ekiplerince futbolcuların kulaklarından su alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious