'11 trilyon borç nedeniyle hizmet veremiyoruz'

  • Giriş : 09.09.2006 / 00:00:00

Araban Belediye Başkanı Doğru: 'Geçmiş dönemlere ait 11 trilyon borç nedeniyle hizmet veremiyoruz'

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Geçmiş dönemlere ait11 trilyon lira borç nedeniyle belediyenin kasasının boş olduğunu ileri süren Doğru, bu nedenle göreve geldikleri günden beri ilçeye ciddi bir yatırım yapamadıklarını açıkladı.

Önceki dönemlerde belediye ait tüm gayri menkullerin satıldığını iddia eden Doğru, "Belediyenin tek kuruşluk geliri yok. Önceki yönetimler, belediye kasasında para bırakmamış ve belediyeyi 11 trilyon borçlandırmış. Başkan seçildiğimde, halka verdiğim sözler vardı. Ancak, belediyenin borçlu, parasız ve gayri menkullerinin satılmış olduğunu bilemezdim. Bu nedenlerden ötürü Akbudak, Besni ve Hastane caddelerinin asfalt çalışmalarını dahi yaptıramadık. Caddelerin asfaltlanması için, Araban AK Parti İlçe Başkanı Ali Ömeroğlu, Gaziantep AK Parti İl Başkanı Ökkeş Eruslu ve Gaziantep AK Parti milletvekilleri Fatma Şahin, Ahmet Uzer, Mehmet Sarı, Nurettin Aktaş ve Mahmut Durdu aracılığıyla Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey'den yardım talebinde bulunduk ve Güzelbey'den bu konuda söz aldık." diye konuştu.

Aradan geçen bir yılda caddelerin asfaltlanması konusunda bir şey yapılamadığını belirten Doğru, şöyle devam etti: "Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, caddelerin asfaltlanması için talimat verdi. İnşallah çalışmalar bir hafta içinde başlayacak. Sorunun çözümüne katkı sağlayan, başta Bakan Tüzmen olmak üzere Gaziantep Ak Partili milletvekilleri ile Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey ve gayretleri olan herkese teşekkür ediyorum"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious