11 yaşında, dedesini ve kardeşini kurtardı

11 yaşında, dedesini ve kardeşini kurtardı.10235
  • Giriş : 06.02.2008 / 10:14:00

Kırıkkale'de bir evde mutfak tüpünün alev alması sonucu çıkan yangını gören 11 yaşındaki çocuk, içeri girerek 6 yaşındaki kardeşi ile 68 yaşındaki işitme engelli dedesini kurtardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgiye göre, Kırıkkale'de oturan Ekrem (11) ve Erdem Yağcı (6) kardeşler, yarı yıl tatillerini geçirmek üzere Yahşihan ilçesinde bağlı Hisar köyünde oturan dedeleri Ekrem Yağcı'nın (68) yanına gitti.

Dedesi Ekrem Yağcı ile kardeşi Erdem Yağcı'nın evde tek başına bulunduğu sırada mutfaktan alevlerin yükseldiğini gören torun Ekrem Yağcı, eve girerek dedesi ve kardeşini kurtarmaya çalıştı.

Dede Ekrem Yağcı, mutfaktaki tüpü bir battaniyeye sararak dışarı çıkarırken, torun Ekrem Yağcı ise kardeşi Erdem Yağcı'yı alevler arasından dışarı çıkardı. Bu sırada Erdem Yağcı, yüzünden ve vücudunun çeşitli yerlerinden yanarak yaralandı.

Olay yerine gelen Kırıkkale Belediyesi ile Kılıçlar beldesine ait itfaiye ekipleri, evin tamamını saran alevleri güçlükle kontrol altına alarak söndürdü.

Yangında yaralanan Erdem Yağcı ise Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesinde tedavi altına alındı.

Olay yerine gelen Yahşihan Kaymakamı Ünal Coşkun ise incelemelerde bulunarak, evi yanan Yağcı ailesine her türlü desteğin verileceğini söyledi.

Kılıçlar Belediye Başkanı Halil Kamalı da yangında evi yanan aileye hiçbir yardımın esirgenmeyeceği sözünü verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious