11 yaşındaki anne katilinin dramı!

11 yaşındaki anne katilinin dramı!.9423
  • Giriş : 08.06.2009 / 20:15:00

Adana'da SBS'ye girmesini engellediği iddiasıyla annesini öldürdüğünü itiraf eden kızın hayatıyla ilgili ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Alınan bilgiye göre, 2.5 ay öncesine kadar eğitim gördüğü okulun yetkilileri, küçük kızın, dedesiyle evlenen teyzesinin eşini kaybetmesinin ardından yanına verildiğini, yaklaşık 5 yıl birlikte yaşadığını ileri sürdü.

Yetkililer, ''evlatlık verildiği'' iddiasında bulundukları R.A'nın teyzesi Nazlife A'yı annesi bildiğini, gerçeği öğrendiğinde ise psikolojik sorunlar yaşamaya başladığını öne sürdü.

Okuldan bir yetkili, ''Yaşadığı bölgeye göre değil, farklı yaşardı. Gözüne sürme çeker, rahat kıyafetler giyerdi. Bir çocukla bölgenin alışık olmadığı bir şekilde arkadaşlık kurup, okul çevresinde el ele dolaşınca ağabeyi çocukları sıkıştırdı'' iddiasında bulundu. Yetkili, R.A. ve arkadaşının üzerine otomobil sürdüğünü de söyledi.

Baba Ali A. ise baldızı Nazlife A. ile evli olan babası ölünce, çocukları olmadığı ve yalnız kalmaması için R.A'yı baldızının yanına verdiklerini anlattı.

Kızının burada yaklaşık 5 yıl kaldığını belirten Ali A, ''Evlatlık verildiği iddiası doğru değil. Annesinin babasının kim olduğunu biliyordu. Zaten teyzesiyle kalmaya başladığında 6-7 yaşlarındaydı. Sadece teyzesinde değil, bizde de kalıyordu. Sadece, ev kalabalık olduğu için teyzesinde daha rahat ders çalışacağını, daha iyi hayat süreceğini düşündük. Zaten teyzesi de birkaç sokak ileride oturuyor'' dedi.

Ali A, oğlunun R.A. ve erkek arkadaşının üzerine araç sürdüğü iddialarının da doğru olmadığını ifade ederek, ''Böyle bir olay gerçekleşmişse, isim vermeden polisi arayıp şikayetçi olabilirler. Ancak, poliste de böyle bir kayıt yok. Oğluma sarıklı-cübbeli diyorlar. İki gündür basın mensupları da kendi gözleriyle şahit oluyor. Oğlum, kot pantolon, tişört gibi rahat kıyafetler giyen birisi'' diye konuştu.

Bu arada, Seyhan İlköğretim Okulu öğretmenleri, olayın meydana geldiği evin önüne kurulan taziye çadırına giderek baba Ali A'ya başsağlığı diledi.
-ERKEN YAŞTA KAYIT-

Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinden göç alan semtlerde, nüfusa geç kaydedilen çocukların olabildiğini, yönetmeliğin verdiği yetki ile bu çocukların fiziki gelişiminin dikkate alındığını belirtti.

Ailesinin istemesi üzerine öğretmenler tarafından incelenen çocukların, durumunun müsait olması halinde eğitime başlayabildiği, buna göre, kayıtlarda 7 Ağustos 1997 doğumlu görünen R.A'nın da bu kapsamda değerlendirilmiş olabileceğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*