11. Altın Portakal Şiir Ödülü yeni sahibini buldu

  • Giriş : 22.03.2007 / 00:00:00

)-Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı'nın bu yıl 11.'sini düzenlediği Altın Portakal Şiir Ödülü'nün yeni sahibi Lale Müldür, ödülünü düzenlenen törenle aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Antalya Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende ilk olarak Altın Portakal Şiir Ödülü sahibi şairler Enis Batur, Haydar Ergülen, Gülten Akın, Mehmet Taner ve Hüseyin Ferhad'dan şiirler okundu.
Törende konuşan Altın Portakal Şiir Ödülleri Yürütme Kurulu üyesi Mustafa Koç, bu yıl 11'incisi düzenlenen yarışmaya yerel yönetimlerin bugüne kadar hiçbir siyasi kaygı gözetmeden destek verdiklerine değindi. Koç, şiir ödülünde en çok konuşulan konunun katılımın fazla olmayışı olduğunu belirterek, ''Ancak bizim için önemli olan katılımın fazla oluşu değil, ödülün niteliği oldu. Şovdan ziyade niteliğe dönük çalışmalar yaptık. Ödülümüz de Türkiye'deki edebiyat kamuoyunda saygın bir yere geldi.'' dedi.
'Ultra-Zone'da Ultrason' adlı kitabıyla 11. Akdeniz Altın Portakal Şiir Ödülü'ne layık görülen Lale Müldür'e ödülü 9. Altın Portakal Şiir Ödülü sahibi Yücel Kayran tarafından verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious