11. Rock Station Open Air festivali

11. Rock Station Open Air festivali.19584
  • Giriş : 20.08.2008 / 08:11:00

11. Rock Station Open Air festivali 4-5 Ekim tarihlerinde ODTÜ mezunları derneği Vişnelik Çim Amfide gerçekleşecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türkiye'nin düzenlenen ilk rock festivali olma özelliğini taşıyan ve ilki 26 Ekim 1997 tarihinde gerçekleşen Rock Station Open Air festivali, Ankara ve çevre illerden gelen rock müzik tutkunları için bu yıl 11. kez organize ediliyor.
Rock Station Festivali, bu yıl da rock müzik alanında isim yapmış sanatçı ve grupların katılımıyla binlerce müziksever ile buluşmaya hazırlanıyor. Festival, ODTÜ mezunları derneği Vişnelik Çim Amfi'de gerçekleşecek.

4 Ekim saat 12.00'de kapılarını tüm rock severlere açacak festivalde toplam 21 grup sahneye çıkacak.

4 - 5 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek 11. Rock Station Open Air Festivalinde sahne alacak rockerler ise şöyle; Gitar çalan herkesin örnek aldığı virtüöz Victor Smolski'li güçlü ses Peter (Peavey) Vagner'lı 1985'den bugüne aralıksız çıkarttıkları albümlerle tüm dünyada büyük üne sahip olan RAGE, Geçen yıl çıkarttıkları “Incinerate” albümleri ile kasıp kavuran Dew-Scented, “ooooo ooooo hep seninleyiz Türkiyem” şarkısı ile Türkiye'yi Euro 2008' Futbol turnuvasında coşturan müziğin sahipleri Helldorado, Türkiye'nin yeni rock devi Hayko Cepkin, Rusya'nın endüstiriyel gotik rock grubu Satarial, Teksas'da fan kulübü bulunan ve toplamda Amerika'da 250000 kişiye çalmış ve bu yılki Ozzyfest'te sahne almış tek Türk grubu Black Tooth, Almanya'nın yeni yükselen değeri One Bullet Left, death metalin ağabeyleri Suicide ve Cenotaph, şu günlerde solo albümünün kayıtlarıyla uğraşan Kara Kedi grubunun muhteşem sesi Asena Özçetin, ayrıca; Art Niyet, Maskara, Magick, Carnophage, Postmortem, Deli Gömleği, Astral Division, Roket, Kasatura, Undertakes.

Festivalin kombine bilet fiyatı 30 YTL, günlük bilet fiyatı 20 YTL. Biletler Biletix'ten temin edilebiliyor. Festivalle ilgili ayrıntılı bilgi www.rock-station.org sitesinden alınabilir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*