110 ülkede gönüller feth edildi

110 ülkede gönüller feth edildi.14806
  • Giriş : 09.12.2008 / 09:39:00
  • Güncelleme : 09.12.2008 / 09:40:21

Türkiye'den gönüllü kuruluşlar, topladıkları kurban bağışlarını muhtaçlara ulaştırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kurban Bayramı vesilesiyle İslam dünyasında kardeşlik, dayanışma ve paylaşmanın en güzel örnekleri yaşandı. Hayırseverlerin bağışladığı kurbanlıklar, yardım kuruluşları tarafından dünyanın değişik coğrafyalarında kesilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

İHH İnsani Yardım Vakfı, 110 ülke ve bölge ile Türkiye'de 47 ilde kurban kesimi yaptı ve ihtiyaç sahiplerine dağıttı. İHH, Balkanlar'dan Uzakdoğu'ya, Afrika'dan Latin Amerika ülkelerine, Ortadoğu'dan Asya ve Kafkasya'ya kadar farklı ülkelerde kurban dağıtımını gerçekleştirdi. Müslümanların azınlıkta oldukları Kamboçya, Filipinler, Vietnam, Zimbabve, Haiti ve Küba gibi ülkeler ile işgal altındaki Irak ve Filistin ile iç karışıklığın bir türlü bitmediği Somali'de de kurbanlar kesildi.

VİETNAM'DA KURBAN ETİ DAĞITILDI

İHH ekipleri Vietnam'da Müslümanların yoğun olarak yaşadığı Ho Chi Minh City ve bu şehre 100 km uzaklıkta bulunan Dong Nai bölgesinde 30 büyük baş hayvan kesti. Kesilen Kurban etleri yüzlerce ihtiyaç sahibi aileye dağıtıldı.

KENYA'DA KURBAN SEVİNCİ

İHH İnsani yardım vakfı Kenya'da ise Garissa ve İsiolo şehirlerinde toplam 350 hisse kurban kesti. Garissa merkez ve köylerinde ile İsiolo merkez ve köylerinde toplam 28 noktada kurban kesimi yapıldı. Yetimhanelere para yardımına bulunuldu, çocuklara hediyeler verildi.

AFRİKA'DA BAYRAM NAMAZI

Afrika ülkelerinde ise camilerin yetersizliği sebebiyle bayram namazı açık alanda kılındı. Caminin olmadığı Küba'da ise Müslümanlar bayram namazını İmam Yahya Pedro'nun evinde kıldı.

8 SUTUN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*