112'yi çileden çıkaran sorular!

112'yi çileden çıkaran sorular!.10803
  • Giriş : 07.07.2008 / 11:20:00

Denizli'de 112 Acil Servis İstasyonu, gereksiz soru soranlar ve asılsız ihbar yapanlar yüzünden rahat çalışamıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İl Sağlık Müdürü Dr. Erdoğan Taş, hayat kurtarmak için 24 saat özveriyle çalışan Denizli 112 acil yardım telefon görevlilerinin akıl almaz sorularla meşgul edildiğini söyledi.

112'yi gereksiz yere meşgul edenler, görevlilere, "Kulağıma su kaçtı, boğulur muyum?", "Canım sıkıldı, izi kalır mı?", "Evde yemek yok. Bana yemek tarifi verebilir misin?", "Ateşim çıktı, nasıl söner, siz mi geleceksiniz, itfaiyemi gelsin?", "Sesinizi çok beğendim, sohbet edelim", "Kuşum grip oldu, ne yapmalıyım?", "Aşkım beni terk etti, siz yardımcı olur musunuz" gibi sorular sorduğunu söyleyen Dr. Erdoğan Taş, yılın ilk altı ayında da bin 500 asılsız ihbar yapıldığını söyledi.

Hattı gereksiz yere meşgul edenlerin telefonlarını tespit ettiklerini dile getiren Denizli İl Sağlık Müdürü Dr. Erdoğan Taş, “Hattı meşgul edenlerin numaralarını kara listeye alıyoruz. Bu numaralar ikinci kez aradığında yanıtlamıyoruz. Can kurtarmak için çalışan 112 Acil'in telefonlarının gereksiz yere meşgul edilmemesini istiyoruz. Servisimiz dakika farkıyla nice canlar kurtarıyor. Bir de hattımızı arayıp kara listeye girenlerin evlerinde acil bir olay olabilir. O zaman iş yalancı çoban hikayesine döner. Acil servis telefonlarımız gereksiz yere meşgul edilmemelidir” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*