12 askerin şehit olması istihbarat eksikliğine bağlandı

12 askerin şehit olması istihbarat eksikliğine bağlandı.10420
  • Giriş : 22.10.2007 / 13:21:00
  • Güncelleme : 22.10.2007 / 14:24:01

PKK tarafından pusuya düşürülerek 12 askerin şehit olması TSK'nın istihbarat eksikliğine bağlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gazeteci-yazar Avni Özgürel (Radikal): 200 kişilik kalabalık bir terörist grubu ağır silahlarla sınırı geçiyor ve askerlerimizi şehit ediyor. Bu durum ciddi bir istihbarat eksikliği olduğunu gösteriyor. Anlaşılabilir bir durum değil.

Gazeteci-yazar Ömer Lütfi Mete: Artık bu saldırıların askerî muhatabı hesap vermeli. Siyasetçiye, bakana, başbakana, teknik direktöre, sporcuya hesap soruyoruz. Neden askerin en üst düzeydeki sorumlularına hesap sormuyoruz? Bir de en en iyi şekilde eğitilmiş komandolarımız şehit ediliyorsa büsbütün vahim bir durum var demektir.

Aydın Çetiner (Stratejist): Türkiye, sıcak takip hakkını kullanmalı ve acilen karşılık vermeli. Tezkereyi de gerekli olduğu kadar kullanmalı. Türkiye, derdini dünyaya anlatmak için de çok etkili adımlar atmalı. Türkiye, 'güçlü ülke' imajını kaybediyor. Türkiye, gücünü bir an evvel göstermeli.

Gazeteci Tufan Türenç (Hürriyet Gazetesi): Türkiye'nin istihbarat örgütleri iyi çalışmıyor. Gecenin saat 2'sinde sınırdan kalabalık grupların girmesi ve görünmemesi mümkün değildir. Operasyon yöntemlerinde birtakım yanlışlıklar var.

Emekli Büyükelçi Gündüz Aktan: Türkiye sınırı içinde kalarak artık PKK'yı engelleyemeyeceğini bu olayla tamamen anlamış oldu. İstanbul, Zaman

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious