12 çete üyesi tutuklandı

12 çete üyesi tutuklandı.7588
  • Giriş : 16.08.2006 / 00:00:00

'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım'ın oğlu ile bağlantılı çalışan 12 çete üyesi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

''Yeşil'' kod adlı Mahmut Yıldırım'ın oğlu Murat Yıldırım'la bağlantılı çalıştıkları iddia edilen ve Alanya'da çıkar amaçlı organize suç örgütü kurmak, tehdit yoluyla haraç istemek, zorla çek ve senet tâhsilatı yapmak, çek-senet imzalatmak gibi suçlara karıştığı belirlenen 26 kişi, yoğun güvenlik önlemleri altında çıkartıldıkları adliyede sabah saat 06.00'ya kadar sorgulandı. Nöbetçi mahkemece sorguları tamamlanan zanlılardan H.B, U.T.T, B.K, K.K, Y.S, K.T, O.K, C.Y, M.A, T.A, C.Ç. ve K.M. tutuklandı. Diğer zanlıların ise tutuksuz yargılanmalarına karar verildi. Mahkemece sorguları tamamlanan zanlıların, İstanbul'da düzenlenen ''Lacivert'' operasyonuyla gözaltına alınıp tutuklanan 'Baran' kod adlı Resul Kaya ve Murat Yıldırım'la bağlantılı olarak çalıştıkları bildirilmişti.

Elde edilen istihbarat bilgileri ve şikâyetler üzerine bazı kişileri 6 aydan beri takip eden Alanya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri, düzenlediği operasyonda önceki gün 26 kişiyi gözaltına almıştı. Operasyonda yakalanan sanıkların, ev, iş yeri ve araçlarında yapılan aramalarda 3 tabanca, 2 pompalı tüfek, bir miktar uyuşturucu madde ile çok sayıda çek ve senet ele geçirilmişti.

Yakalanan kişilerin, çok sayıda kişiye zorla çek ve senet imzalattığı, tâhsilat yaptığı, silahla adam yaralama olaylarına karıştığı bildirildi. Emniyette sorguları tamamlanan zanlıların, ''Yeşil'' kod adlı Mahmut Yıldırım'ın oğlu M.Y. ile bağlantılı çalıştıklarını itiraf ettiği ifade edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious