12 Dev Adam Fransa ile karşılaşacak

12 Dev Adam Fransa ile karşılaşacak.12146
  • Giriş : 10.09.2008 / 12:55:00

A Milli Erkek Basketbol Takımı, 2009 yılında Polonya'da düzenlenecek 36. Avrupa Şampiyonası Finalleri öncesindeki elemelerde, C Grubu'ndaki üçüncü maçında bugün İstanbul'da Fransa ile karşılaşacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda saat 17.45'te başlayacak karşılaşma, NTV Spor'dan naklen yayınlanacak. 36. Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu maçlarına iyi başlayan ve oynadığı 2 karşılaşmasından galip ayrılan Türkiye, C Grubu'nda lider olarak yer alıyor. Milliler, gruptaki ilk iki maçında Abdi İpekçi Spor Salonu'nda Ukrayna'yı 86-73, deplasmanda da Belçika'yı 78-63'lük skorlarla yendi. Fransa ise ilk maçında evinde Belçika'yı 82-63'lük skorla yenerken, ikinci maçında ise Ukrayna'ya deplasmanda 78-77 yenildi.

Milli Takım'ımızın yıldız isimlerinden Hidayet Türkoğlu, Fransa'nın önemli bir rakip olduğunu söyledi. Fransa'nın, Ukrayna maçının telafisini Türkiye'de arayacağına dikkat çeken Türkoğlu şunları söyledi: "O yüzden burada, bizim halkımıza çok iş düşecektir. Onların desteği ile her zaman çok daha iyi Basketbol oynuyoruz, çok daha coşkuluyuz. İnşallah bizi desteklemeye gelirler ve biz onların önünde iyi bir Basketbol sergileyip, 3'te 3 yaparız, grup birinciliğini de hak etmiş oluruz." Kadrosunda Tony Parker, Ronny Turiaf gibi NBA yıldızlarını barındıran Fransa, bugün millilerimizle oynayacağı maçta mutlak galibiyet hedefleyecek. İki gün önce gizlice İstanbul'a gelen Fransa, hazırlıklarını Abdi İpekçi Spor Salonu'nda adeta büyük bir gizlilik içinde sürdürüyor. Fransa'da antrenörüyle sorunlar yaşadığı ileri sürülen NBA patentli oyuncu Tony Parker'ın ise takımla birlikte İstanbul'a gelmediği, bu oyuncunun bugün milli takıma dahil olacağı öğrenildi.

Öte yandan Milli Takım formasını tüm kategorilerde toplam 257 kez giyen ve rakip potalara tam bin 212 sayı bırakan İbrahim Kutluay, A Milli Takım'ın bugün Fransa ile oynayacağı 36. Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu müsabakası öncesinde düzenlenecek törenle, Milli Takım'a yapmış olduğu katkılardan dolayı ödüllendirilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*