12 Dev Adam G. Kore'ye gitti

  • Giriş : 09.08.2006 / 00:00:00

15. Dünya Erkekler Basketbol Şampiyonası finallerine katılacak olan (A) Milli Basketbol Takımı, son kampını yapmak üzere Güney Kore'ye gitti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

THY'ye ait uçakla Güney Kore'nin başkenti Seul'e hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda açıklama yapan (A) Milli Takım Başantrenörü Bogdan Tanjeviç, Güney Kore'de son 2 hazırlık maçlarını daha iyi oynayarak Dünya Şampiyonası öncesi hazır duruma geleceklerini söyledi.

Birinci hedeflerinin gruptan çıkmak olduğunu ifade eden Tanjeviç, "Şansızlığımız, grupta 4 tane çok iyi takımır olması. Katar'ı da ciddiye almak lazım. Öncelikle gruptan çıkmak istiyoruz" dedi.

Milli Takımlar Direktörü Doğan Hakyemez ise, Japonya'ya giderken daha önce yaşadıkları bazı sıkıntıları yaşamamak için önlemler aldıklarını belirterek, "Bunlardan birisi yemek konusu. Ayhan Bermek bu sorunun çözümüne yardımcı olacak. Japonya'da kalacağımız otelde bir Türk aşçı takımın sabah, öğle ve akşam yemeklerini pişirecek" dedi.

Antrenör Çetin Yılmaz'ın da Çin'e giderek rakiplerin analizini yapacağını bildiren Hakyemez, ayrıca Avrupa Ümitler Şampiyonası'nda kullanılan ve rakipleri bilgisayardan çözmelerine yardımcı olan istatistik analiz ekibinden de yararlanacaklarını anlattı.

Milli takım oyuncularından Fatih Solak, Dünya Şampiyonası'ndaki ilk hedeflerinin gruptan çıkmak olduğunu belirterek, "İyi oynadığımız takdirde bu gruptan çıkarız. Buradan iyi bir derece alarak Türk halkını sevindirmek ve geçen yılki Avrupa Şampiyonası'nı unutturmak istiyoruz" diye konuştu.

GÜNEY KORE PROGRAMI

Milliler, Seul'deki ilk hazırlık maçını 11 Ağustos Cuma günü Güney Kore, 2. maçı ise 12 Ağustos Cumartesi günü İtalya ile yapacak.

13 ve 14 Ağustos'ta Güney Kore'de kalacak olan ay-yıldızlılar, 15 Ağustos Salı günü Japonya'ya geçecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious