12 Dev Adam'ın kadrosu hazır

12 Dev Adam'ın kadrosu hazır.13451
  • Giriş : 26.07.2008 / 20:35:00

ABD'nin davetlisi olarak bu gece Çin'in Macau özel yönetim bölgesine gidecek olan (A) Milli Erkek Basketbol Takımı'nda kadro biçimlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gelecek yıl Polonya'da düzenlenecek 36. Avrupa Şampiyonası finallerine katılabilmek için eylül ayı içinde eleme grubu maçları yapacak olan ''12 Dev Adam''ın, hazırlıklar kapsamında Macau'da ABD ve Litvanya ile yapacağı maçların kadrosu belli oldu.

Milli takımda dün dizinden ciddi biçimde sakatlanan Ömer Aşık'ın yanısıra, Bora Hun Paçun da Macau kadrosundan çıkarıldı.

Öte yandan halen arka adalesinden sakat olan Hidayet Türkoğlu, Macau kadrosunda yer alırken, tedavisini sürdürebilmek için bu gece milli takımla birlikte Çin'e gitmeyecek. Hidayet'in, tedavisinin sonuçlarına göre Çin'e gidip gitmeyeceği daha sonra belli olacak.

Basketbol Federasyonu Asbaşkanı İmran Işıldar'ın başkanlık edeceği milli takımın Macau kadrosu, şu isimlerden oluşuyor:

Ersin Görkem, Ersan İlyasova, Ümit Sonkol, Engin Atsür, Sinan Güler, Ender Arslan, Kerem Gönlüm, Oğuz Savaş, Ömer Onan, Semih Erden, Cemal Nalga, Cenk Akyol, Hidayet Türkoğlu, Kerem Tunçeri.

''12 Dev Adam'', THY'ye ait uçakla saat 23.40'da Macau'ya gidecek.

-ABD VE LİTVANYA İLE MAÇ-

29. Yaz Olimpiyat Oyunları'na katılacak olan ABD Milli Takımı ile olimpiyatlar öncesi son hazırlık maçlarında Macau'da karşı karşıya gelecek olan ''12 Dev Adam'', ayrıca yine basketbolun ekol ülkelerinden biri olan Litvanya ile de bir hazırlık maçı yapacak.

Milliler, 31 Temmuz Perşembe günü TSİ 15.00'de ABD ile ilk maçına çıkacak, 2. hazırlık maçında ise 2 Ağustos Cumartesi günü yine TSİ 15.00'de Litvanya ile karşılaşacak. Her iki maç da NTV ekranlarından canlı olarak yayınlanacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*