12 gün sonra baygın halde bulundu

12 gün sonra baygın halde bulundu.18868
  • Giriş : 23.03.2009 / 11:52:00

Konya'da, kayıp olduğu bildirilen ve 12 gün sonra boş bir arazide yarı baygın bulunan Derviş Sökmen'e, kaldırıldığı hastanede psikolojik destek verildiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi yetkilileri, iki gün önce hastanelerine getirilen Derviş Sökmen'in, fizyolojik açıdan acil servisteki ilk muayenesinde vücudunda hayati tehlike oluşturacak herhangi bir unsura rastlanmadığını söyledi.

Sökmen'in her iki ayağının parmak bölgelerinde morluklar mevcut olduğunu belirten yetkililer, şöyle dedi:

''Bu morluklar, ayakların uzun süre ayakkabının içinde kalması ve maruz kaldığı soğuklardan kaynaklanmaktadır. Vücudunda aşırı sıvı kaybı bulunan hastaya buna göre tedavi yapıldı. Hastanın şu an vücut ısısı, kan dolaşımı ve kan değerleri normal. Hasta kendisine sorulan sorulara cevap vermiyor, konuşamıyor.''

Psikolojik açıdan muayene edilen Sökmen'in, hastanenin Psikiyatri Servisinde tedavi altına alındığını ifade eden yetkililer, hasta hakkında psikolojik teşhisin birkaç gün sonra konacağını, takip altında tutulan hastaya uzmanlar tarafından psikolojik destek verildiğini kaydetti.

Selçuklu ilçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, iki gün önce, 12 gündür kayıp olan Derviş Sökmen'i, merkez Selçuklu ilçesi Tatköy Bataklık Yaylası'ndaki boş bir arazide bulmuş, Sökmen'in ekiplerden ilk isteği ''su'' olmuştu. Günlerce aç ve susuz kaldığı tahmin edilen Sökmen'in evinden kilometrelerce uzaklıktaki araziye nasıl gittiği henüz bilinmiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*