12 kişilik hırsızlık çetesi yakalandı

12 kişilik hırsızlık çetesi yakalandı.13643
  • Giriş : 13.02.2009 / 12:31:00

Diyarbakır ve Şanlıurfa'da düzenlenen operasyonlarda, 12 kişilik bir çetenin ortaya çıkarıldığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Diyarbakır ve Şanlıurfa'da düzenlenen operasyonlarda, hırsızlık yapmak, sahte kimlik kullanmak, adli mercileri yanıltmak suçlarını işlediği bildirilen 12 kişilik bir çetenin ortaya çıkarıldığı bildirildi.

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince kentte yapılanma ve örgütlenme sürecinde olan suç örgütüne yönelik operasyon düzenlendiği kaydedildi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde 10 şubat tarihinde Diyarbakır ve Şanlıurfa'da eş zamanlı ''Balyoz'' kod adlı planlı operasyon düzenlendiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Operasyon neticesinde, içlerinde suç örgütünün elebaşılığını yapan şahsın da bulunduğu, toplam 12 kişi gözaltına alınmıştır. Ev, iş yeri ve otolarında yapılan aramalarda, hırsızlık suçunda kullanıldığı tespit edilen çok miktarda ağır metal aparatlar, kesici ve delici aletler ile elektrikli malzemeler, örgütün iletişimi sağlamak amacıyla kullandığı 12 adet cep telefonu ve sim kartları, hırsızlık suçundan elde edildiği tespit edilen 40 bin 990 TL, 437 gram esrar, 1 adet 7.65 mm çaplı tabanca ve bir adet şarjör, 1 adet kuru sıkı tabanca, 25 adet MKE yapımı dolu fişek ele geçirilmiştir.

Yakalanan toplam 12 şüpheli, haklarında belirtilen suç kapsamında gerekli işlemler yapılarak adli mercilere sevk edilmiştir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*