12 öğrenci yedikleri yemekten zehirlendi

  • Giriş : 14.12.2006 / 00:00:00

Aksaray'da bir ilköğretim okulunda yedikleri yemekten zehirlenen 12 öğrenci, hastaneye kaldırıldı. Tedavi altına alınan öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, Aksaray Emlak Kredi İlköğretim Okulu 5-A sınıfı öğrencileri, yöresel yemeklerin tanıtımı için verilen ödevi yaparak evlerinde yaptırdıkları yemekleri okula getirdi. Okul öğretmeni Müjgan A. tarafından verilen grup çalışma ödevi için yapılan yemekleri derste yiyen 12 öğrenci mide bulantısı, baş dönmesi şikayeti üzerine okula gelen ambulans ve özel araçlarla Şammas Vehbi Ekecik Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesine kaldırıldı.

Öğrenciler M.A. (11) E.Ö. (10) A.K. (10) B.Ç. (11) İ.K. (11) O.T. (10) B.K. (10) S.A.(11) T.Y. (10) S.E. (10) G.Ç. (10) ve F.Ç.'nin (11) yedikleri yemekten zehirlenirken, hastaneye gelen öğrenci velileri olayın şokunu uzun süre üzerlerinden atamadı.

Okul idarecilerine öğrencilerin durumları hakkında bilgi veren Çocuk Hastalıklar Uzmanı Betül Gül, korkulacak bir şeyin olmadığını ve tedavileri biten öğrencilerin taburcu edileceğini açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious