"12 oyuncu transfer edeceğiz"

  • Giriş : 26.03.2008 / 11:27:00

Trabzonspor başkanı Sadri Şener, dördü yabancı olmak üzere toplam 12 oyuncu transfer etmek istediklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Transferde hata yapmak istemediklerini söyleyen Şener, "şu an dünyanın altı farklı yerinde futbolcu izliyoruz ve görüşmelerimiz sürüyor. İnşallah Nisan ayı sonuna kadar transfer çalışmalarına son noktayı koyacağız" dedi.

Gelecek sezon için kadroya 12 takviye yapmayı planladıklarını söyleyen Şener, "dört yabancı, dört ilk 11'de oynayacak Türk, dört de istikbal vaadeden Türk futbolcu almayı planlıyoruz" ifadesini kullandı.

Şener, transfer etmek istedikleri futbolcu sayısında dağılımın değişebileceğini ama toplam sayının aynı kalacağını vurguladı.

Ulusal bir televizyon kanalında yayımlanan bir programda konuşan Şener, göreve geldiklerinde 50 milyon YTL olan borcu sezon sonuna kadar sıfırlayacaklarını iddia etti:

"Biz Trabzonspor kulübünün ekonomik çıkarlarını düşünmek zorundayız. Hedefimiz Haziran veya Temmuz ayına kadar borçları sıfırlamak. Futbolculara önemli borçlarımız vardı, onları ödedik. Buradan giderken kulübün kasasında para bırakarak gitmek istiyorum."

Sadri Şener, İbrtahim Yattara'yı kesinlikle satmayacaklarını tekrarlayarak, "Yattara beş senedir Trabzonspor'da oynuyor. Kendisi burada kalmak istediğini bize beyan etti. Yattara ile 3 senelik daha mukavele yapmayı planlıyoruz" dedi.

İstanbul takımlarından futbolcu almayacaklarını belirten Şener, "çünkü onların bize hiçbir katkıları olmadı. Onların bıraktıklarını değil bizim istediklerimiz olursa alırız. Mesela Fenerbahçe Alex'i verirse alırız" diye konuştu.

Şener, çok önemli aksilik çıkmadığı takdirde teknik direktör Ersun Yanal ile devam edeceklerini de yineledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious