12 yaşında anne oldu!

12 yaşında anne oldu!.6492
  • Giriş : 09.09.2008 / 17:26:00

Burdur'da vahim olay! Kaçırılıp tecavüze uğradı, daha 12 yaşındayken anne oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

12 yaşındaki anne korumaya alındı

Burdur'un Gölhisar ilçesinde, bir genç tarafından kaçırıldıktan sonra hamile kalan ve doğum yapan 12 yaşındaki A.A, koruma altına alındı.

Gölhisar'da zihinsel engelli babasıyla birlikte yaşayan, geçtiğimiz günlerde rahatsızlanarak Gölhisar Devlet Hastanesine kaldırılan ve hamile olduğu anlaşılan 12 yaşındaki A.A, Burdur Devlet Hastanesinde doğum yaparak, kız çocuğu dünyaya getirdi. Bir genç tarafından kaçırıldıktan sonra hamile kaldığı bildirilen A.A, yaşının küçük olması nedeniyle Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı.

Burdur Valisi İbrahim Özçimen konuyla ilgili yaptığı açıklamada, çocuk annenin durumunun kendisine aktarılmasından sonra A.A'nın devlet korumasına alındığını bildirdi. Vali Özçimen, ''Durum çok vahim, kızımız şu anda bizim korumamız altında. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. Küçük annenin yerleştirileceği yer konusunda SHÇEK Genel Müdürlüğü'nden haber bekliyoruz'' dedi.

Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mehmet Şimşek de, Gölhisar ilçesinde özürlü babasıyla birlikte yaşayan ve sağlıklı bir bebek dünyaya getiren A.A ile ilgili girişimlerin sürdüğünü bildirdi. Şimşek şöyle konuştu:

''Küçük anne A.A'nın durumuyla ilgili gelişme Gölhisar Kaymakamlığı tarafından intikal ettirildi. Anne ve bebeğin sağlık durumları iyi. Psikolojik destek veriliyor ve gereken her şey yapılıyor.''

Yetkililer, küçük yaşta anne olan A.A ve onu kaçırarak tecavüz ettiği iddia edilen kişi hakkında soruşturmanın sürdürüldüğünü bildirdiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*