12 yaşındaki çocuk annesini öldürdü

12 yaşındaki çocuk annesini öldürdü.11773
  • Giriş : 04.01.2009 / 21:59:00

ABD'de 1 yıl önce annesine 8 kurşun sıkarak öldüren 12 yaşındaki çocuk mahkemeye çıkarıldı.Yaşı henüz hapse girmek için yeterli olmayan çocuk bu ay yine mahkemeye çıkacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

ABD'de bir garip cinayet olayı daha. 12 yaşındaki erkek çocuğun, yapılan araştırma sonucu 1 yıl önce annesini tabanca ile 8 yerinden yaralayarak öldürdüğü ortaya çıktı.

Arizona'nın Bisbee kentinde yaşayan Sara Madrid, 1 yıl önce oğluyla tartıştı. Odasında bulunan tabancayı annesine doğrultan 12 yaşındaki çocuk tetiğe 8 kere basarak annesinin ölümüne yol açtı.

YARDIMCI KADIN ORTAYA ÇIKARDI

1 senedir soruşturulan cinayet, Madrid2in evinde çalışan yardımcı kadın sayesinde aydınlandı. Evde çalışan kadının verdiği ipuçları tüm okları 12 yaşındaki çocuğa çevirdi.

Arizona mahkemesi, çocuğun annesiyle tartışığını ve tartışma sonrasında odasındaki silahı alıp annesini öldürdüğünü ortaya çıkardı.

YAŞI TUTUMUYOR

Arizona yasalarına göre bir insanın hapse girebilmesi için 18 yaşını doldurmuş olması gerekiyor. 12 yaşındaki anne katilinin akıbeti şimdilik bilinmiyor. Çocuğun nasıl bir ceza alacağı ise 23 Ocak'taki mahkemede belli olacak.

12 yaşındaki çocuğu silahın evde tek başına kaldığında güvenlik amacıyla verildiği de ortaya çıktı ancak silahı ailesinden kimin verdiği henüz belli değil.

Aile avukatı ise çocuğun annesini öldürmediğini öne sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*