12 yaşındaki çocukların nişanı canlı yayında bozuldu

12 yaşındaki çocukların nişanı canlı yayında bozuldu.7764
  • Giriş : 08.11.2007 / 06:47:00
  • Güncelleme : 08.11.2007 / 00:52:19

12 yaşındaki F.D. ile yaşıtı H.H.Ç.’nin şaşırtan nişanı, gelen tepkiler üzerine bozuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Nezihe Osman Atay İlköğretim Okulu öğrencileri H.H.Ç. ve F.D. ile nişanlanmasıyla ilgili haberlerin gazete ve televizyonlarda yer alması üzerine gelin ve damat adayı ile aileleri, bugün Karşıyaka Polis Merkezi’nde sorgulandı. Aileler ile gelin ve damat adayları, ifadelerinde yaptıkları törenin nişan değil doğum günü kutlaması olduğunu ileri sürdü. Bunun üzerine ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Gaziantep’ten uçakla İstanbul’a giden gelin adayı F.D., babası Hüseyin D., damat adayı H.H.Ç. ve babası Hasan Ç., Kanal D’de yayınlanan ‘Esra Ceyhanla’ adlı programa katıldı. Esra Ceyhan’ın sunuculuğunu yaptığı programda, aileler ve çocuklar, polise verdikleri ifadeleri yineledi. Ancak, Ceyhan ve stüdyo konukları görüntülerde halay çekilip, para saçıldığını, silah sıkıldığını belirterek bunun bir nişan olduğunu ileri sürdü. Bir süre doğum günü kutlaması ısrarını sürdüren babalardan Hasan Çiçek, “Benim 8 kızım var hepsini de okutuyorum. Biz doğum günü yapmıştık ama madem bu nişan olarak kabul edildi. Ben de burada bu nişanı bozuyorum. Tüm Türkiye halkından özür diliyorum. Çocuklarımız büyüsün, sonra ne karar verirlerse kendileri versin” dedi.

Bu gelişme üzerine stüdyodakiler ve Esra Ceyhan, aileleri kutladı. Ceyhan, küçük gelin ve damat adayının eğitim masraflarına katkıda bulunacağı sözünü de verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious