12 yaşındaki sporcunun feci ölümü

12 yaşındaki sporcunun feci ölümü.12954
  • Giriş : 02.02.2008 / 15:26:00

Binicilikte İngilizlerin altın madalya umudu beklediği Shannon Bloomfield, yarışmanın sonunda feci şekilde can verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

12 yaşındaki küçük binici yarışmanın son engelinde çok sevdiği atının altında kalarak can verdi

Geçen pazar günü İngiltere'nin Milton Keynes kentindeki kapalı spor salonunda düzenlenen müsabaka büyük bir trajediye sahne oldu. Olay, 2012 Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmaya hazırlanan İngiltere'de büyük üzüntü yarattı. İngiliz Daily Mail'in haberine göre binicilikte İngiltere'nin altın madalya beklediği Shannon Bloomfield (12), bütün engelleri bir bir geçti.

Sondan bir önceki engelde atı Poppy, engele takılıp, sırt üstü düştü. Atın altında kalan küçük sporcu, hemen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Acılı baba Darren, "Kızım bu spora âşıktı. Yere düştükten sonra bile kalkıp ata binmeye çalıştı" diye konuştu.

Spor müsabakasının yapıldığı merkezi sorumlusu Fiona Gifkins de, "Son engele kadar çok iyi bir yarış çıkardı ancak yarışmanın sonunda at üzerine düştü. Çok iyi bir biniciydi ve geleceğe dair büyük umutları vardı" dedi.

Küçük yaşına rağmen birçok kupa kazanan talihsiz Shannon, gelecek eylül ayında 13 yaşına basacaktı ve bir üst kategoride yarışmaya hak kazanacaktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious