12. dalgada iki kişi tahliye edildi

  • Giriş : 24.04.2009 / 21:15:00

Van 100. Yıl Üniversitesi Öğretim Üyesi ve (ÇYDD) Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ayşe Yüksel tahliye edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Prof. Dr. Ayşe Yüksel'in avukatı Hüseyin Karataş tutuklama kararına itiraz etmişti. İtiraz üzerine Nöbetçi İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, mevcut durumu göz önünde bulundurarak tahliye edilmesine karar verildi. Alınan karar doğrultusunda Yüksel, cezaevindeki işlemlerinin ardından saat 19.30 sıralarında cezaevinden tahliye oldu. Yakınları tarafından çiçeklerle karşılanan Yüksel ve arkadaşlarının duygulu anlar yaşadığı gözlendi.

Cezaevi çıkışında açıklama yapan Yüksel, "Özgürlük hiç vazgeçilmeyecek bir şey. Hepiniz özgür yaşayın ve hiçbir zaman kaybetmeyin. Ben şuan kendimi bir okuldan mezun olmuş gibi hissediyorum. Bu 8 gün, 7 gece bana çok şey öğretti" dedi.

Cezaevi koğuşunda çok güzel dostlarım oldu diyen Yüksel, "Tahliye haberi aldığımda da pişmiş nohudu yıkamıştık. Nohudun kabuklarını soyuyordum. Humus yapacaktık. Humusu yiyip geldim. Lütfen bundan sonra birbirinize hapşırdığınız zaman çok yaşa deyip, özgür yaşayın deyin. Çok mutluyum. En çok özgürlüğü özledim. Çünkü özgürlük olmayınca zaten hiçbir şey olmuyor" diye konuştu.

Yüksel, cezaevindeki arkadaşlarına tahliye olduğu takdirde kameralara el sallama sözü verdiğini belirterek ayrılmadan önce kameralara el salladı.

Prof. Dr. Ayşe Yüksel 17 Nisan 2009 tarihinde tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*