13 saatlik Çin işkencesi!

  • Giriş : 07.08.2006 / 00:00:00

THY’nin Çin yolcuları 13 saatlik rötarla perişan oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edinilen bigiye göre dün gece saat 23.20'de kalkması gereken THY'nin TK 020 sayılı İstanbul - Pekin- Şangay seferini yapacak Airbus 330 tipi "Gaziantep" adlı uçağında, yolcu ve bagajlarını aldıktan sonra elektrik arızası meydana geldi. Arıza üzerine yolcuları ve bagajları indirilen uçak bakıma alınırken, aynı tip başka bir uçak sefer için hazırlandı. Ancak bu uçakta da teknik bir arıza meydana gelince Çin'e gidecek 227 yolcu, Atatürk Havalimanı'nda perişan oldu.

THY görevlileri, aralarında çocuk ve yaşlıların da bulunduğu yolcuları CIP Salonu'nda bekletti. Bazı çocuklu aileler de, otele yerleştirildi. Koltuk ve bantların üzerinde uçağın kalkış saatini bekleyen çoğu yolcu, THY görevlilerinin kendileriyle ilgilenmemesini protesto etti.

Türk yolcular hiçbir gerekçe göstermeden arızalı iki ayrı uçağa bindirilip tekrar indirildiklerini ifade ederek, "THY, 12 saat bize eziyet etti. Yönetimi kutluyoruz. Uçaktaki Çinli yolcuların perişanlığını görünce ülkemiz adına üzüldük. THY'nin çivisi çıkmış" dediler.

Havalimanında sabahlayan yolcular, arızalanan ilk uçağın onarılmasının ardından saat 10.00'da uçağa alındı. Çin yolcuları, yaklaşık 13 saatlik bir gecikmenin ardında Pekin ve Şangay'a gitmek üzere İstanbul'dan ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious