13 yaşındaki damat aranıyor

  • Giriş : 31.07.2006 / 00:00:00

Swiss Otel'deki düğününde gelin S.Ç. ile beraber gözaltına alınan ve yerleştirildiği Çocuk Esirgeme Kurumu'ndan kaçan damat İ. G. (13), İranlı turisti soydukları gerekçesiyle aranıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İ.G.'nin, İranlı Bahar Shırsavar'ın içerisinde bin 500 dolar, bin 500 Euro ve 25 bin dolar değerinde mücevherinin bulunduğu çantasını çaldığı ileri sürülüyor. Shırsavar'ın sabıka kaydından teşhis ettiği İ.G. polis tarafından her yerde aranırken, suç ortakları olduğu öne sürülen 19 yaşındaki Tuğçe S. ile 6 yaşındaki M.T. ve 5 yaşındaki D.K. ise polis tarafından yakalandı.
Birçok yankesicilik ve hırsızlık suçlarından haklarında işlem yapılan ve koruma kararıyla çocuk yurduna teslim edilen 13 yaşındaki İ.G. ile 15 yaşındaki S.Ç. Swissotel'de yaptıkları düğün sırasında yapılan operasyonla gözaltına alınmışlardı. Düğün için otele 30 bin YTL kaparo vererek süit odasını kiralayan çift, götürüldükleri Çocuk Şube Müdürlüğü'nden Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu Küçükyalı Çocuk Yurdu'na teslim edilmiş, ancak İ.G ve S.Ç teslim edildikleri yurttan kaçmıştı.

Damat İ.G ile 19 yaşındaki Tuğçe S. ve 6 yaşındaki M.T. ile 5 yaşındaki D.K., 29 Temmuz 2006 tarihinde Atatürk Havalimanı'na gelen İranlı turist Bahar Shırsavar'ı takip etmeye başladıkları ileri sürüldü. Havaalanından takip ettikleri İranlı turiste eşyalarını taşımak için yardım etmeyi teklif eden İ.G. ve arkadaşları, eşyaları taşıdıktan sonra Shırsavar'dan su istedi. Shırsavar'ın su almak için mutfağa girmesi üzerine 4 zanlı Shırsavar'a ait olan ve içerisinde bin 500 dolar, bin 500 Euro, 15 bin dolar değerinde pırlanta yüzük, 10 bin dolar değerinde küpe ile beraberindeki mücevherler, cep telefonu, fotoğraf makinası ve pasaportlarının bulunduğu iki küçük çantayı alarak kaçtıkları iddia edildi.

Çantasının çalındığını anlayan Bahar Shırsavar hemen polise başvurdu. Sabıka dosyasındaki fotoğrafları inceleyen İranlı Shırsavar çantasını çalan kişilerin Swissotel'de 5 yıldızlı düğün yaparken gözaltına alınan İ.G, 19 yaşındaki Tuğçe S., 6 yaşındaki M.T. ve 5 yaşındaki D.K. olduğunu teşhis etti.

Zanlıların Hacıhüsrev'de oturduklarını belirleyen polis, yaptığı baskınla Tuğçe S. ile M.T. ve D.K.'yı yakaladı. Zanlıların üzerinde 500 Euro, 400 dolar, 150 YTL, cep telefonu ve 15 bin dolar değerindeki pırlanta yüzük bulunurken, damat İ.G. ise yakalanamadı.

Daha önceden gözaltına alındığı sırada nüfus kaydında 13 yaşında görünen ancak polisin yaptığı başvuruyla kemik testi yapılan İ.G.'nin, 17 yaşında olduğu tespit edilmişti. İ.G. ile Tuğçe S.'nin poliste yankesicilik ve hırsızlık suçlarından 50'den fazla kaydı olduğu belirtilirdi. Zanlılardan M.T. ile D.K. Çocuk Şube Müdürlüğü'nden Sosyal Hizmet Çocuk Esirgeme Yurdu'na teslim edilirken 19 yaşındaki Tuğçe S. ise sorgusunun tamamlanmasından sonra İstanbul Adliyesi'ne sevk edileceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious